Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Klagenfurt: Kądzioła i Szałankiewicz poza turniejem

WT Klagenfurt: Kądzioła i Szałankiewicz poza turniejem

fot. archiwum

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz pożegnali się z turniejem Swatch FIVB World Tour w Klagenfurcie. W I rundzie kwalifikacji przegrali 0:2 z braćmi Ingrosso. Do turnieju głównego zakwalifikowała się natomiast para Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel.

Polska dwójka pomimo, że nie odstawała znacznie od przeciwników przegrała swoje jedyne spotkanie w Klagenfurcie w dwóch setach. Gra nie wyglądała źle,  a Michał i Jakub nie popełniali zbyt wielu błędów, to jednak w najważniejszych momentach spotkania oddawali rywalom piłkę za darmo. – "Nie potrafię do końca podać przyczyny naszej porażki, ale mam taką nadzieje że to jest po prostu cykl przygotowawczy przed World Tour w Starych Jabłonkach albo mistrzostwami U-23" – mówi Strefie Siatkówki, Michał Kądzioła .

Ingrosso/Ingrosso P. – Kądzioła/Szałankiewicz 2:0
(21:18, 23:21)

Lepiej radzi sobie nasz drugi eksportowy duet Fijałek/Prudel. W pierwszej rundzie po prawie godzinnym spotkaniu nasi reprezentanci wygrali w trzech setach z parą z Australii. Po przegranej pierwszej partii, w dwóch pozostałych Polacy pokazali wyższość nad niżej notowanym rywalem.W drugiej rundzie kwalifikacji Grzegorz z Mariuszem trafili na Włochów, którzy wcześniej wyeliminowali z turnieju inny polski duet Kądzioła/Szałankiewicz. Pomimo, że spotkanie do łatwych nie należało nasi zawodnicy zwyciężyli w dwóch setach.

Fijałek/Prudel – Boehm/McHugh 2:1
(19:21, 21:16, 15:8)

Fijałek/Prudel – Ingrosso/Ingrosso P. 2:0
(21:18, 21:17)

 

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved