Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ryszard Bosek: Liczyłem że lepiej wypadną Rosjanie

Ryszard Bosek: Liczyłem że lepiej wypadną Rosjanie

fot. archiwum

- Praktycznie nic mnie nie zaskoczyło w finałowym turnieju Ligi Światowej w Belgradzie, liczyłem że lepiej wypadną Rosjanie - mówi mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek. - Obstawiałem finał Rosja i Serbia, ale ten pierwszy zespół wypadł słabo.

Ryszard Bosek podkreślił, że Brazylijczycy zaprezentowali wielkie zespołowe umiejętności. – Indywidualności nie mieli – powiedział. – Trudno mówić o jakimś zaskoczeniu przy wyborze ich libero na MVP turnieju. Sergio od dziesięciu lat pokazuje wielkie umiejętności, dawno został dostrzeżony. Na pewno zwrócił na siebie uwagę serbski libero, który wcześniej nie był dostrzegany. Poza tym wszyscy doskonale znani grali na swoim poziomie i zaprezentowali to czego można było po nich oczekiwać.

Zdaniem Ryszarda Boska gry młodej polskiej reprezentacji nie należy się wstydzić. – Grzegorz Łomacz najpierw w trakcie sezonu wszedł do klubowej szóstki, a następnie stał się podstawowym rozgrywającym reprezentacji. A to przecież jest newralgiczna pozycja z ogromną odpowiedzialnością – powiedział Ryszard Bosek. – Zanim zorientował się jaka ciąży na nim odpowiedzialność, grał bardzo dobrze. Ruch z wprowadzeniem młodych zawodników trzeba było wykonać wcześniej.

Więcej w serwisie plusliga.plźródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved