Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pięć klubów skreślonych z listy członków PZPS – Nysa się cieszy

Pięć klubów skreślonych z listy członków PZPS – Nysa się cieszy

fot. archiwum

Na stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej we wtorek wieczorem pojawił się oficjalny komunikat dotyczący decyzji w sprawie zespołów, które nie uregulowały spłat zadłużenia wobec PZPS. Zostały one skreślone z listy członków Związku.

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że ze względu na nieuregulowanie spłaty zadłużenia wobec PZPS do momentu ostatecznego terminu zgłoszeń do rozgrywek centralnych, Uchwałą Zarządu nr 81 z dnia 28 lipca br. podjętą większością głosów, skreśla z listy członków Polskiego Związku Piłki Siatkowej następujące Kluby:

KS Inotel Poznań
MMKS Łańcut
AZS Zarząd Środowiskowy Opole
KS Joker Piła
MKS MOW Orzeł Międzyrzecz

Jednocześnie Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że podjęto Uchwałę nr 82 na mocy której skład zespołów I ligi Mężczyzn w sezonie 2009/2010 uzupełnią następujące Kluby: KS Morze Bałtyk oraz AZS PWSZ Nysa.Oba wymienione kluby złożyły wniosek o dokooptowanie do I ligi mężczyzn w przypadku wolnych miejsc, zgodny z warunkami określonymi w Komunikacie Wydziału Rozgrywek PZPS, który został ogłoszony w czerwcu br.


Jesteśmy w I lidze – cieszy się Zofia Wilimowska , prezes siatkarzy AZS-u PWSZ-etu Nysa. Radość jest uzasadniona, bowiem blisko cztery miesiące temu klub spadł o klasę niżej, a teraz dzięki decyzjom władz PZPS-u powrócił na zaplecze PlusLigi – Dzięki temu wrócimy na zaplecze PlusLigi szybciej, niż się spodziewaliśmy – nie ukrywa radości Wilimowska, dodając, iż równocześnie z wiadomością o tej decyzji rozpoczęto starania, by zapewnić zespołowi odpowiednie zaplecze finansowe. – Myślę, że nie będzie jednak z tym problemów, bo przecież jeszcze niedawno graliśmy w I lidze, zatem i teraz sprostamy takiemu wyzwaniu. Pojawiła się szansa i trzeba ją wykorzystać, a z tego, co się dowiaduję, to miejscowi kibice też bardzo chcieli tego powrotu – podkreśla Wilimowska.

Zespół w rozgrywkach zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami poprowadzi Roman Palacz , zaś jego asystentem będzie Marcin Dykta . Tych dwóch szkoleniowców w nyskim środowisku siatkówki nie trzeba nikomu przedstawiać. Pierwszy z nich po tym, jak został rok wcześniej zwolniony z funkcji pierwszego trenera, pracował z młodzieżą i studentami, z kolei Dykta prowadził rezerwy klubu w III lidze. Akademicy przygotowania do nowego sezonu rozpoczną w sierpniu.

Co także istotne, kadra zespołu już od dłuższego czasu jest kompletowana, a jak do tej pory podpisano umowy z sześcioma nowymi siatkarzami. Mowa o środkowych Rafale Jarząbskim (Orzeł Międzyrzecz) i Jakubie Blachurze (Delic-Pol Częstochowa), przyjmującym Bartłomieju Piekarczyku (Sudety Kamienna Góra) oraz atakującym Krzysztofie Ferku (Delic-Pol). Z kolei na rozegraniu zobaczymy Bartłomieja Kisielewicza, wychowanka akademików, który wraca do Nysy po przygodzie w Juventurze Wałbrzych. W tym samym kierunku powędrował także libero Sławomir Krypel. W związku z powrotem AZS-u do gry w I lidze, skład z pewnością będzie jeszcze wzmocniony.

Równie ważną kwestią jest fakt, iż w Nysie powstała Autonomiczna Sekcja Piłki Siatkowej, która będzie zajmować się sprawami organizacyjnymi związanymi z rozgrywkami. Wydatnie do pracy klubu ma się przyczynić także stowarzyszenie Stal Nysa, zajmując się stroną marketingową oraz pozyskując sponsorów.

źródło: pzps.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved