Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Orzeł i Joker będą się odwoływać

Orzeł i Joker będą się odwoływać

fot. archiwum

Wczoraj PZPS poinformował, że Orzeł Międzyrzecz i Joker Piła nie zagrają w I lidze, bowiem zalegały z opłatami wobec PZPS. Miejsce tych drużyn mają zająć Morze Bałtyk Szczecin oraz AZS PWSZ Nysa. Jednak Joker i Orzeł odwołają się od decyzji PZPS.

Dziś Orzeł Międzyrzecz został pisemnie poinformowany przez PZPS o skreśleniu z listy członków związku. To kara za nieuregulowanie 24-tysięcznego długu. W podobnej sytuacji znalazł się Joker Piła. Miejsca tych dwóch drużyn mają zająć w pierwszej lidze Morze Bałtyk Szczecin i AZS PWSZ Nysa.

Orzeł od kwietnia był systematycznie informowany o grożących mu konsekwencjach – zapewnia sekretarz PZPS Bogusław Adamski . – 10 czerwca klub został zawieszony, a 28 lipca wykluczony z naszych struktur. Ostateczny termin spłaty zadłużenia minął 15 lipca. Zarząd związku postanowił, że nie będzie dłużej czekał.

Prezes międzyrzeckiego klubu Andrzej Kaczmarek nic nie wspomina o 24 tys. zł zaległych opłat. – Mamy do uregulowania tylko 22 tys. zł za certyfikaty i licencje dziewięciu nowych zawodników. Tych, których chcieliśmy zgłosić do rozgrywek sezonu 2009/2010 – twierdzi. – Nie zapłaciliśmy, bo nasze konto jest puste. Miasto przyznało nam na bieżący rok 600 tys. zł dotacji, a do tej pory otrzymaliśmy tylko 400 tys. Jak dostaniemy brakujące 200 tys., to od razu rozliczymy się ze związkiem.

Z wykluczeniem z Polskiego Związku Piłki Siatkowej nie godzi się klub z Międzyrzecza – Na pewno odwołamy się od niej do Trybunału Arbitrażowego przy PKOl – mówi Kaczmarek. – Bo kara jest nieadekwatna do popełnionych przez nas win i uderzy w całe środowisko.W podobnym tonie wypowiadają się działacze klubu z Piły – Poszło o kwotę 10 tysięcy złotych, których związek domagał się od nas do zapłaty za sprzedaż miejsca Inotelowi Poznań w I lidze przed sezonem 2007/2008 – twierdzi Jerzy Jasiński , prezes Jokera. – Klub zobowiązany jest do opłacenia takiej kwoty w przypadku kupna miejsca w wyższej lidze, a nie niższej jak w naszym przypadku. Dlatego uważam, że działania związku są nieuzasadnione i będziemy się od nich odwoływać.

źródło: Gazeta Lubuska, Głos Szczeciński, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved