Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Michał Ruciak: Nie było okazji wyjechać gdzieś dalej

Michał Ruciak: Nie było okazji wyjechać gdzieś dalej

fot. archiwum

Sposobów na spędzanie wakacji jest wiele. Jedni wolą spokojny wypoczynek nad morzem, inni pełną wysiłku wspinaczkę po górach, jeszcze inni spływ kajakowy po mazurskich jeziorach. A jak wakacje lubi spędzać przyjmujący reprezentacji Michał Ruciak?

W Polsce czy za granicą?

– Do tej pory spędzałem wakacje w Polsce, głównie w nadmorskich miejscowościach. Nie było okazji wyjechać gdzieś dalej. Wakacje to dla siatkarzy pojęcie względne, czasem może uda się wykombinować jakiś wyjazd, ale zdarza się to bardzo rzadko. Ja oczywiście będę chciał w niedalekiej przyszłości wybrać się poza granice naszego kraju, odciąć się od wszystkiego, spokojnie wypocząć. Ale czy uda się to zrealizować w przyszłym roku czy później, zobaczymy…

W górach czy nad morzem?– Jeśli chodzi o wakacje letnie to zdecydowanie nad morzem. Woda, słońce, plaża – to tercet, który w lecie tworzy odpowiedni klimat. Zwłaszcza jak ma się małe dziecko, to jest to dla niego frajda. Nad morzem można pograć na plaży w siatkówkę, wykąpać się, a jednocześnie odpocząć, poopalać się. Moim zdaniem w góry lepiej jeździć w zimę, jak jest śnieg.

Aktywnie czy leniwie?

– Aktywnie, bo nie jestem typem człowieka, któremu leżenie plackiem i nic nierobienie sprawia wielką przyjemność. Jak jedziemy z żoną nad morze, to zazwyczaj ze znajomymi. Wtedy wspólnie wymyślamy sobie różne zabawy w wodzie, gramy w plażówkę, cały czas coś się dzieje. Z drugiej strony nie jest tak, że muszę bez przerwy coś robić. Poleniuchować czasem oczywiście też lubię, ale chyba każdy tak ma. Muszę jednak podkreślić, że przy takim maluchu jak mój Rafałek ciężko spędzać czas leniwie, bo całą swoją uwagę trzeba skupiać na nim. Rafałek jest pełny energii, wciąż gdzieś biega, coś chce zobaczyć, dotknąć. Mając takiego brzdąca, nie sposób mówić o leniwym spędzaniu wakacji.

*Autor: Aneta Stożek, więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved