Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grand Prix Malborka na półmetku

Grand Prix Malborka na półmetku

fot. archiwum

Półmetek osiągnęli uczestnicy rywalizacji o VI Grand Prix Malborka w Siatkówce Plażowej ECU CUP 2009. W trzecim z sześciu zaplanowanych turniejów na boiskach Kąpieliska Miejskiego nad Nogatem najlepsi okazali się tczewianie Robert Karnowski i Mikołaj Brange.

A jak przebiegała rywalizacja podczas zawodów półmetka GP Malborka? Tym razem wystąpiło piętnaście duetów. Oprócz miejscowych tradycyjnie nie zabrakło miłośników gry w siatkówkę na piasku z Tczewa, Elbląga, Gniewa i Starogardu Gd. Zawody zaczęły się eliminacjami w czterech grupach, w których grano systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów awansowały pary, które zajęły lokaty 1-2. W pierwszym półfinale Tomasz Stromski z Tczewa i Zbigniew Kowalski z Malborka pokonali 21:11 tczewian, Rafała Roika i Marcina Neumanna . W drugim tczewianie Robert Karnowski i Mikołaj Brange ograli 21:12 elblążan, Piotra Malinowskiego i Rafała Guzowskiego . Ozdobą zawodów były pojedynki o trzecią lokatę i finałowy. W meczu trzecie miejsce Roik i Neumann zwyciężyli 21:19 Malinowskiego i Guzowskiego. W finale Karnowski i Brange pokonali 21:18 Stromskiego i Kowalskiego. Lokaty 5-8 (pokonani w ćwierćfinałach) zajęli elblążanie Mateusz Zięba i Tomasz Niemiec , malborczycy Paweł Guzow i Wojciech Guzow , gniewianie Jan Brzycki i Wiesław Pepliński oraz tczewianie Adam Zieliński – na co dzień zpastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie, i jego syn Jędrzej .

Po trzech imprezach wśród 27 sklasyfikowanych par prowadzą Piotr Malinowski i Rafał Guzowski , którzy wygrali dwa turnieje (inauguracyjny oraz drugi) i zgromadzili na koncie 31 pkt. Drugą pozycję dotychczas zajmowaną ex aequo z Rafałem Roikiem i Marcinem Neumannem, samodzielnie objęli teraz Robert Karnowski i Mikołaj Brange, którzy ustępują elblążanom jednym punktem. Kolejne lokaty w czołowej dziesiątce zajmują: 3. Roik i Neu-mann 26), 4. Stromski i Kowalski (24), 5. Zięba i Niemiec (12), 6. W. Guzow i P. Guzow (8), 7-8. Mateusz Kuliński i Mateusz Skwarzec oraz Wojciech Samulewski i Piotr Jaszkiewicz (po 7), 9-10. Wojciech Komorowski i Adam Kryża oraz Jakub Nowak i Sławomir Zemlik (po 5).

Kolejny, czwarty turniej odbędzie się 16 sierpnia, a następne są zaplanowane na 23 i 30 sierpnia. Wszystkie, jak poprzednie, zostaną rozegrane na boiskach Kąpieliska Miejskiego nad Nogatem (początek zawsze o godz. 11, a zapisy od 10.30). Każdorazowo obowiązuje wpisowe: 8 zł dla dorosłych i 5 zł dla mających mniej niż 18 lat. Na duety, które po sześciu imprezach zajmą czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej czekają nagrody rzeczowe. Otrzyma je sześć męskich par i cztery żeńskie. Trzy czołowe drużyny w każdej kategorii zostaną uhonorowane również medalami, a zwycięskie pary dodatkowo pucharami.Tymczasem w zaplanowanym terminie (z powodu ulewy i boisk nie nadających się do gry) nie odbył się czwarty z sześciu turniejów V Otwartych Mistrzostw Gniewa w Siatkówce Plażowej Alma Color CUP 2009. Zostanie on rozegrany – na boiskach obok hali przy ul. Kusocińskiego – w niedzielę (początek o godz. 10, a zapisy od 9.30). Obowiązuje symboliczne wpisowe: 2 zł od pary.

źródło: Dziennik Bałtycki, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved