Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Z Brazylii do Wielunia?

Z Brazylii do Wielunia?

fot. archiwum

W poprzednim sezonie Pamapol Siatkarz Wieluń wywalczył historyczny awans do PlusLigi. Od tego czasu działacze beniaminka robią wszystko, by stworzyć drużynę zdolną do walki o coś więcej niż tylko utrzymanie.

W kadrze Siatkarza wciąż pozostaje jedno wolne miejsce dla przyjmującego. Wydawało się, że zajmie je Lukas Divis , ale Słowak przeszedł ostatecznie do Fenerbahce Stambuł. Kolejnymi kandydatami byli Australijczyk Nathan Roberts i Paweł Maciejewicz z PGE Skry Bełchatów. Ten ostatni do Wielunia jednak na pewno nie przejdzie.

Prowadzone są za to rozmowy z Robertsem i kolejnym obcokrajowcem, Danielem Ferreirą . 27-letni Brazylijczyk jest wychowankiem Sao Paulo, a występował m.in. w Argentynie, Hiszpanii, Portugalii i Bahrajnie. O tym, czy któryś z nich przejdzie do Siatkarza, zadecydują rozmowy nie tylko z samymi zawodnikami, ale i z potencjalnymi sponsorami. – Im lepszego sponsora uda nam się pozyskać, tym na lepszego zawodnika będzie nas stać – tłumaczy Aleksandra Janik-Marcinkowska , prezes klubu. Jej zdaniem jest mało realne, by 12. zawodnika udało się pozyskać przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu.

Pierwszy trening zaplanowano już na najbliższy poniedziałek, a 20 sierpnia drużyna wyjedzie na dwutygodniowy obóz do Kępna. Zajęcia prowadzić będzie duet Damian Dacewicz – Robert Majtyka , który wprowadził zespół do PlusLigi. Obaj wciąż nie podpisali nowych kontraktów. – Nie było po prostu presji, by spieszyć się z ich przedłużeniem. Zapewniam jednak, że nową umowę podpiszemy w najbliższych dniach, a trenerzy pojawią się na pierwszym treningu – tłumaczy prezes.Na pierwszych po urlopach zajęciach zabraknie pozyskanego latem Marcina Nowaka , który gra w plażowych mistrzostwach Polski. Na zgrupowaniu drugiej reprezentacji Polski są za to Mikołaj Sarnecki i Maciej Zajder . – Z początku będziemy ćwiczyć w nieco okrojonym składzie, ale najważniejszą częścią przygotowań będzie obóz w Kępnie – mówi Dacewicz. – Mam nadzieję, że do tego czasu uda się skompletować kadrę. Bez względu na to, który zawodnik przejdzie ostatecznie do Siatkarza, będzie dla nas sporym wzmocnieniem.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved