Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Rywalki Polek w WGP – Holandia

Rywalki Polek w WGP – Holandia

fot. archiwum

Po rocznej przerwie podopieczne Avitala Selingera ponownie wezmą udział w World Grand Prix. Zapewne „pomarańczowe" marzą o powtórzeniu sukcesu sprzed dwóch lat, kiedy to dość niespodziewanie okazały się najlepsze, ale czy to jest możliwe?

Wydaje się, że będzie to raczej niemożliwe, bowiem Rosjanki, Włoszki, Chinki, czy Brazylijki zapewne już nie zlekceważą reprezentacji Holandii. W pamiętnym 2007 roku podopieczne Selingera zaskoczyły całe siatkarskie środowisko, a do ogromnego sukcesu najbardziej przyczyniła się gwiazda „Oranje" – Manon Flier , której skutecznie pomogły koleżanki i niespodzianka w postaci zwycięstwa Holenderek w WGP stała się faktem. Wówczas w turnieju finałowym podopieczne Selingera bez większego problemu pokonały 3:0 biało-czerwone prowadzone przez Marco Bonitte .

Wówczas wydawało sie, że „pomarańczowe" na stałe wskoczą do światowej czołówki. Jednak podopieczne Selingera nie powtórzyły już sukcesu z 2007 roku. Nie udało im się zdobyć medali na Mistrzostwach Świata, czy Mistrzostwach Europy. W poprzednim Czempionacie Starego Kontynentu uplasowały się tuż za pierwszą czwórką, a na MŚ zostały sklasyfikowane dopiero na ósmej pozycji. Dodatkowo nie zakwalifikowały się do kolejnej edycji WGP i na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Jednak teraz ponownie zagrają z najlepszymi drużynami Świata, a już w pierwszym turnieju, który odbędzie się w Rzeszowie zmierzą się z biało-czerwonymi. Będzie to niezwykle ciekawy pojedynek, bowiem już we wrześniu obie drużyny zmierzą się ponownie, tym razem w fazie grupowej Mistrzostw Europy.

Ostatnio Flier i spółka wywalczyła przepustkę na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w 2010 roku. Podopieczne Selingera na własnym terenie uporały się z zespołami Azerbejdżanu oraz Słowenii, a spotkaniu decydującym już tylko i wyłącznie o pierwszym miejscu w turnieju przegrały 0:3 z reprezentacją Niemiec.

Czy Holenderki powtórzą sukces z 2007 roku? A może tegoroczną edycję World Grand Prix potraktują jako mocne przetarcie przed Mistrzostwami Europy? Jak do Flier i spółki podejdą rywalki? O tym przekonamy się już niebawem.Skład Holandii na rozgrywki World Grand Prix 2009:

1. Kim Staelens
2. Monique Wismeijer
3. Francien Huurman
4. Chaine Staelens
5. Robin de Kruijf
6. Maret Grothues
7. Elke Wijnhoven (libero)
8. Alice Blom
9. Myrthe Schoot (libero)
10. Janneke van Tienen (libero)
11. Caroline Wensink
12. Manon Flier – kapitan
13. Anne Buijs
14. Floortje Meijners
15. Ingrid Visser
16. Debby Stam
17. Deborah van Daelen
18. Sharon Zuidema
19. Deborah Sgroot

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved