Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwal. do MŚ: Brazylia i Peru pojadą do Japonii

Kwal. do MŚ: Brazylia i Peru pojadą do Japonii

fot. archiwum

W Belo Horizonte zakończył się żeński turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata 2010. Awans wywalczyły reprezentacje Brazylii oraz Peru. Było to wiadome już po meczach półfinałowych. Podczas finału Brazylijki zapewniły sobie 1. miejsce w klasyfikacji.

Brazylijki były faworytkami turnieju, co potwierdziły w każdym spotkaniu. Na zakończenie rywalizacji pokonały zespół narodowy Peru 3:0. W każdym z setów gospodynie zaprezentowały świetną formę, dzięki czemu wygrywały bardzo pewnie. Rywalki nie potrafiły przekroczyć granicy 15 punktów w żadnej z partii. Mimo to Peruwianki mogą być zadowolone ze swojej gry w trakcie turnieju, gdyż zapewniły sobie awans do MŚ 2010.

Po spotkaniu Jose Roberto Guimaraes powiedział o swoich podopiecznych: – One są gotowe do startu w World Grand Prix z potencjałem na poziomie 70% swoich możliwości. Musimy ćwiczyć i poprawiać naszą grę.

Szkoleniowiec Brazylijek dodał, że Peruwianki i Argentynki wiele poprawiły w swojej grze, jednak nadal ich problemem jest wzrost.Brazylia – Peru 3:0

(25:14, 25:12, 25:12)

Końcowa klasyfikacja:

1. Brazylia

2. Peru

3. Wenezuela

4. Argentyna

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved