Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grzegorz Fijałek: To w ogóle nie przypominało siatkówki plażowej

Grzegorz Fijałek: To w ogóle nie przypominało siatkówki plażowej

fot. archiwum

Scenariusz finału Beach Ball Tour w Ustroniu Morskim pisany był głównie przez wiatr, z  niewielką tylko pomocą samych zawodników. O kolejnym już turnieju na polskim wybrzeżu rozgrywanym w takich warunkach opowiada zwycięzca zawodów - Grzegorz Fijałek.

Strefa Siatkówki: W czasie turnieju obawiałeś się, czy w Ustroniu Morskim uda Wam się wreszcie ukończyć zawody, czy po raz kolejny pechowo będziecie musieli wycofać się przed zakończeniem, tak jak to miało miejsce np. w Krynicy. Okazało się, że tym razem, nie tylko dograliście do końca, ale wygraliście drugie eliminacje Mistrzostw Polski.

Grzegorz Fijałek: – Bardziej cieszę się z tego, że mogliśmy zagrać jeden turniej do końca. Nawet za bardzo nie cieszymy się z tego zwycięstwa, ponieważ warunki, jakie panowały w Ustroniu, to nie była nawet siatkówka plażowa. Dziwię  się obsadzie i organizatorom, że robią taką reklamę dyscyplinie, która może w Polsce zrobić furorę. A w takich warunkach to w ogóle nie przypomina siatkówki plażowej.

Faktycznie warunki atmosferyczne, a szczególnie porywisty wiatr, bardzo mocno utrudniały grę podczas finału. Piłka dosłownie „tańczyła" na wietrze. Jak się gra przy takiej pogodzie?– Potrzeba dużo szczęścia. Punkty zdobywa się praktycznie po jednej stronie, gdzie gra się pod wiatr. Idzie się na zagrywkę, trzeba wyskoczyć, walnąć ile się da i to wystarcza. To jest tylko przypadek i szczęście.

Wy mieliście tego szczęścia więcej, czy może po prostu lepiej  niż wasi rywale radziliście sobie w takich warunkach?

– Nam się gra bardzo dobrze na wietrze, ale nie na takim huraganie. Jesteśmy stosunkowo niscy i trochę bardziej technicznie wyszkoleni, więc wiatr nam pomaga, chociaż w warunkach, takich jak w niedzielę, to liczy się przede wszystkim szczęście.

Po zwycięstwie w Ustroniu siłą rozpędu zdobędziecie też Ustkę w najbliższy weekend?

– Nie będzie nas w Ustce, we wtorek wyjeżdżamy do Klagenfurtu na Grand Slam, gdzie będziemy reprezentować Polskę na turnieju FIVB.

Za dwa tygodnie, ze względu na rozgrywany w Starych Jabłonkach turniej FIVB, nastąpi przerwa rozgrywek Beach Ball Tour. Para Fijałek/Prudel zagra z najlepszymi na świecie przed polską publicznością?

– Tak, zagramy w Starych Jabłonkach, a tydzień później w finale Mistrzostw Polski w Niechorzu.

*Rozmawiał Łukasz Skorupa (Strefa Siatkówki)

*fot. Grzegorz Fijałek (siatka.org)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved