Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Edward Skorek wyróżniony w Meksyku

Edward Skorek wyróżniony w Meksyku

fot. archiwum

- Przyznanie mi tego Pucharu traktuję jako dowód uznania dla całej drużyny, dla wszystkich moich kolegów, którzy w 1974 roku zdobyli mistrzostwo świata w Meksyku - powiedział nasz znakomity przed laty zawodnik Edward Skorek.

W czasie zakończonych w niedzielę mistrzostw świata juniorek Edward Skorek otrzymał w Mexicali z rąk dyrektora sportowego turnieju prof. Cesara Osuny Brambili piękny Puchar. W dedykacji napisano "za wkład w rozwój światowej siatkówki."

Edward Skorek był po raz pierwszy w Meksyku od czasu wielkiego triumfu polskiej siatkówki. We wspomnianym czempionacie był dyrektorem zawodów w Mexicali. – Miło mi było słuchać wspomnień ludzi z Meksyku czy Brazylii, którzy zachowali w pamięci naszą grę – powiedział Edward Skorek. – Profesor Brambila był reprezentantem swego kraju w mistrzostwach w 1974 roku, a obecnie jest bardzo ważną postacią w meksykańskim sporcie. Trener reprezentacji juniorek Brazylii, która zdobyła brązowy medal mówił mi, że do dzisiaj przechowuje kasety z nagraną grą reprezentacji Polski. Czasem mi się wydaje, że o naszym sukcesie bardziej pamięta się w zagranicznym środowisku siatkarskim niż w kraju .

* Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved