Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Dwie siatkarki Truso Elbląg na zgrupowaniu kadry kadetek

Dwie siatkarki Truso Elbląg na zgrupowaniu kadry kadetek

fot. archiwum

Dwie zawodniczki Truso Elbląg, Martyna Gierszewska i Monika Tchórzewska, zostały powołane na sierpniowe zgrupowania w Sosnowcu (2-9 sierpnia) i Cetniewie, (12-24 sierpnia) podczas których będą walczyły o miejsce w kadrze Polski kadetek.

Gierszewska i Tchórzewska mają po 15 lat. Siatkówkę zaczęły trenować mniej więcej w tym samym czasie, w wieku 9 lat. Są podstawowymi zawodniczkami Truso. Z elbląskim zespołem wywalczyły wicemistrzostwo Polski młodziczek w ubiegłym roku.

W tym roku kilkakrotnie uczestniczyły w krótkich, kilkudniowych konsultacjach dla najlepszych młodych zawodniczek w kraju – opowiada Aleksandra Pietrulewicz , trener siatkarek Truso Elbląg. – Teraz po najbliższych zgrupowaniach zapadną decyzje, czy na stałe zagoszczą w kadrze Polski kadetek i będą reprezentowały nasz kraj na arenie międzynarodowej .

Monika Tchórzewska we wrześniu rozpocznie naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. – W najbliższych dniach wyjaśni się co dalej z Martyną – mówi trener Pietrulewicz.Obie elblążanki na początku sierpnia pojadą na zgrupowanie w Sosnowcu, które odbędzie się 2-9 sierpnia. Kolejny obóz dla młodych siatkarek, które w przyszłym roku stworzą kadrę Polski kadetek, zaplanowana jest w Centralnym Ośrodku Przygotowania Olimpijskich w Cetniewie 12-24 sierpnia.

źródło: Dziennik Elbląski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved