Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > STS Skarżysko zagra w II lidze

STS Skarżysko zagra w II lidze

fot. archiwum

Drużyna siatkarzy STS-u Skarżysko będzie występować w nowym sezonie w drugiej lidze. - Zwolniło się miejsce, zdecydowaliśmy się wykupić licencję. W naszym województwie nie ma takich rozgrywek -mówi prezydent miasta Roman Wojcieszek.

Przypomina, że już od kilku lat planowano zgłosić siatkarzy do rozgrywek w kategorii seniorów. Na grę w trzeciej lidze klub jednak się nie zdecydował z uwagi na zbyt duże koszty. – W naszym województwie nie ma takich rozgrywek, siatkarze musieliby jeździć na mecze do drużyn w łódzkim i małopolskim, podobnie jak w drugiej lidze – argumentuje prezydent Wojcieszek . Jego zdaniem druga liga da utalentowanej skarżyskiej młodzieży lepsze perspektywy rozwoju. – Wychowankowie STS-u będą stanowić około połowy składu drużyny, rozmawiamy też z Fartem Kielce o wypożyczeniu zawodników, którzy nie będą się mieścić w pierwszoligowym zespole – informuje prezydent Skarżyska.

W ubiegłym tygodniu skarżyscy radni zdecydowali o przekazaniu dodatkowych 200 tys. zł w tym roku na sport. Część pieniędzy zostanie przeznaczona na siatkówkę. Prezydent Wojcieszek zapewnia, że wspomaganiem drugoligowej drużyny zainteresowanych jest także kilku sponsorów.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved