Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sokół Chorzów z nową rozgrywającą

Sokół Chorzów z nową rozgrywającą

fot. archiwum

Jak już wcześniej pisaliśmy nową rozgrywająca Sokoła Chorzów została Agnieszka Sojka. Ta młoda ambitna zawodniczka będzie wspólnie z Weroniką Kaczmarek w sezonie 2009/2010 głównym reżyserem gry chorzowskiego teamu.

Sojka swoją przygodę z siatkówką rozpoczęła w Jaworznie, w wieku 10 lat. Po dwóch latach gry w tamtejszym klubie MCKiS przeniosła się do Dąbrowy Górniczej, gdzie trafiła pod skrzydła trenera Waldemara Kawki. Razem z innym zawodniczkami MMKS Dąbrowa Górnicza w ciągu trzech kolejnych lat odnosiła duże sukcesy w siatkówce młodzieżowej. W 2004 roku na jej szyi zawisł brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek. W kolejnych latach niestety nie udało się już jej stanąć na podium jednak wraz zespołem juniorek jak i kadetek występowała w turniejach finałowych MP.

Jej ambicja i wola walki została dostrzeżona przez trenerów kadry Polski kadetek. Zawodniczka została powołana i reprezentowała barwy naszego kraju. Po roku spędzonym w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu dostała propozycję gry w pierwszoligowym AZS KSZO Ostrowiec. Tam pod okiem innego znanego trenera Jarosława Bodysa nabierała doświadczenia i ogrywała się na zapleczu ekstraklasy kobiet. Trener nie bał się stawiać na Agnieszkę. To nie był jednak udany sezon akademiczek. Po roku zrezygnowano tam z usług trenera Bodysa, a Agnieszka przeniosła się do drugoligowej Legionowi. Zespół z Legionowa zaliczył bardzo udany sezon, jednak w turnieju barażowym przegrał walkę o awans do I ligi.

Ambicja i wola walki została dostrzeżona przez niejednego szkoleniowca. Zawodniczka otrzymała wiele propozycji gry, jednak postanowiła w sezonie 2009/2010 przenieść się do Sokoła Chorzów. Tam o miano pierwszej rozgrywającej będzie musiała jednak walczyć z Weroniką Kaczmarek. Zapewne Agnieszka nie odpuści i do samego końca walczyć będzie o miano „pierwszego reżysera gry" chorzowskiego teamu.A to, że Agnieszka jest bardzo ambitna i mierzy bardzo wysoko niech świadczy fakt iż została powołana w tym roku do szerokiej kadry Polski juniorek przed Mistrzostwami Świata w Meksyku. Jednak trener Krzyżanowski postawił na doświadczenie i ostatecznie Sojka nie pojechała na na MŚ. Być może był to duży błąd ze strony trenera naszej reprezentacji, jednak nie nam to oceniać ( Polki walczą tylko o miejsca 13-16 – przp. red.).

Jednak dzięki temu zawodniczka ma więcej czasu na odpoczynek i już od sierpnia będzie mogła rozpocząć przygotowania do sezonu ze swoim nowym zespołem. Jak to będzie sezon dla Agnieszki Sojki i Sokoła Chorzów przekonamy się już za kilka miesięcy. Zapewne gra w drużynie z Górnego Śląska pozwoli zawodniczce nabrać doświadczenia.

Sylwetka zawodniczki:

Data urodzenia: 1991-05-07

Miejsce urodzenia: Jaworzno

Macierzysty klub: MCKiS Jaworzno

Poprzednie kluby: MCKiS Jaworzno, MKS Bielsko-Biała, MMKS Dąbrowa Górnicza, SMS I PZPS Sosnowiec, AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Legionovia Legionowo

Wzrost: 180

Pozycja na boisku: rozgrywająca

 

 

źródło: sokolchorzow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved