Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Burza i Gwardia powoli kończą wakacje

Burza i Gwardia powoli kończą wakacje

fot. archiwum

Trener Impelu Gwardii Rafał Błaszczyk po zdobyciu z kadrą B brązowego medalu na Uniwersjadzie  pojechał na zasłużone wakacje. Cieszyć się nimi nie będzie długo, bo jego siatkarki już 3. sierpnia rozpoczynają przygotowania do sezonu. Najpierw trenować będą na własnych obiektach, potem wyjadą na zgrupowanie.

Kadrowo klub jest właściwie już skompletowany. Po podpisaniu kontraktu z Olgą Owczynnikową, brakuje jeszcze jednej zawodniczki, która mogłaby grać zarówno w ataku, jak i w przyjęciu. Klub był podobno swego czasu zainteresowany występującą w Chełmnie przyjmującą Katarzyną Brydą. Młoda przyjmująca jest reprezentantką Polski juniorek i dobrą znajomą Joanny Wołosz – nowej rozgrywającej we Wrocławiu. Nieźle zaprezentowała się na zakończonych właśnie w Meksyku mistrzostwach świata juniorek, chociaż nasza kadra wypadał za oceanem poniżej oczekiwań, zajmując 13. lokatę. Jednak, jak przyznał rzecznik Gwardii Dariusz Gintowt, pomysł sprowadzenia Brydy upadł już jakiś czas temu, a ewentualnych wzmocnień klub szukać będzie jeszcze po powrocie z wakacji prezesa Jacka Grabowskiego. Czyli najwcześniej pod koniec lipca.

Dwa tygodnie temu Wrocław odwiedziła Dominika Sobolska. Nowa zaowdniczka Impelu Gwardii, która ostatnio występowała w Belgii, w stolicy Dolnego Śląska szukała dla siebie mieszkania.

Przypomnijmy, że oprócz Owczynnikowej, Wołosz i Sobolskiej nową postacią na Krupniczej jest 27-letnia Monika Knosek, która do Wrocławia przyszła z Sokoła Chorzów.W Burzy także czas urlopów. Z wypoczynku wrócił prezes Mariusz Fijałkowski."Właśnie siedzę z trenerem i dopinamy sczegóły. Wszystko powinno być jasne w poniedziałek lub we wtorek" – powiedział wczoraj, zapytany o nowych zawodników. Nieoficjalnie udało się potwierdzić, że zaawansowane rozmowy prowadzone są z dwoma zawodnikami Gwardii Wrocław.

Tymczasem najbardziej utytułowany klub siatkarski na Dolnym Śląsku, Gwardia Wrocław, pomału podnosi się po upadku. Najważniejszy jest fakt, że drużyna już oficjalnie została zgłoszona do rozgrywek III ligi. W tej kwestii długi czas były pewne niejasności. Najpierw klub miał niewielkie zaległości finansowe, potem Polski Związek Piłki Siatkowej twierdził, że termin nadsyłania dokumentów minął 15 lipca. Ostatecznie okazało się, że rozgrywakmi na poziomie III ligi zarządza związek regionalny i Gwardia z papierami zdążyła na długo przed terminem.

Do końca tygodnia mają zakończyć się rozmowy z dotychczasowym kapitanem Maciejem Krupnikiem i trenerem Ireneuszem Kłosem.

Dzisiaj umowę podpisze Roman Andrys, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy lokalnego rywala, Burzy Wrocław. – "Andrys studiuje we Wrocławiu, a na takich zawodnikach nam zależy najbardziej" – mówi prezes Gwardii Mariusz Żebrowski. – "Chcemy siatkarzy, których we Wrocławiu trzyma nie tylko siatkówka. Filozofia jest taka, żeby wśród dwunastu zawodników było pięciu doświadczonych. Pozostali będą juniorami. Wielu z nich występowało w poprzednim sezonie w II drużynie Gwardii właśnie w III lidze i radziło tam sobie bardzo dobrze."

Żebrowski wciąż zaznacza, że chęć współpracy z klubem podtrzymuje Ireneusz Kłos. Możliwe, że w drużynie będzie występował także jego syn.

Autor: Jakub Guder

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved