Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Zbigniew Krzyżanowski: Nie wyszły nam te mistrzostwa

Zbigniew Krzyżanowski: Nie wyszły nam te mistrzostwa

fot. archiwum

- Mistrzostwa Świata w Meksyku na pewno nam nie wyszły - mówi trener reprezentacji juniorek Zbigniew Krzyżanowski, która w Tijuanie zajęła trzynaste miejsce. - To jednak wcale nie oznacza, że taka jest nasza aktualna pozycja na arenie międzynarodowej.

Polska nie jest gorszym zespołem od Czech, USA czy kilku innych państw. Na pewno tę reprezentację, przy dobrym układzie, stać na miejsce w szóstce – dodaje szkoleniowiec.

Polki w pierwszej fazie mistrzostw świata trafiły do grupy z Brazylią, Dominikaną i Kenią. – Wiedziałem, że dwie pierwsze drużyny są silne, ale nie sądziłem, że aż tak. Opinia ta dotyczy przede wszystkim Dominikany. Reprezentacja tego kraju okazała się klasowym zespołem pewnie pokonując w półfinale Brazylię.

Takie były losy polskiego zespołu, które wynikły z układu grup i jego możliwości – dodaje trener reprezentacji Polski. – W ósemce mamy ekipy z którymi wielokrotnie wygrywaliśmy i nie są jakoś wyraźnie lepsze od Polski. My również tam moglibyśmy znaleźć gdyby wylosowano nas do innej grupy.W czołowej czwórce znalazły się drużyny Brazylii, Bułgarii, Dominikany i Niemiec. – Spodziewałem się trochę więcej po Turcji – mówi Zbigniew Krzyżanowski.O klasie Brazylii i Dominikany głośno było jeszcze na długo przed rozpoczęciem turnieju. Oba zespoły potwierdziły swoje możliwości. Podobała mi się gra Bułgarii. W składzie tej reprezentacji jest kilka dziewczyn o znakomitych warunkach fizycznych. Jestem przekonany, że niebawem usłyszymy o nich w kategoriach seniorek. Brakuje tej drużynie ogrania. Bułgarii nie było w niektórych ważnych imprezach kadeckich i juniorskich.

Więcej w serwisie lsk.net.pl

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved