Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Aleksiej Werbow: Pozostał niedosyt

Aleksiej Werbow: Pozostał niedosyt

fot. archiwum

Ekipa Rosji, mimo dotkliwej porażki z Brazylią w spotkaniu półfinałowym, sięgnęła po brązowy medal  Ligi Światowej. Mimo zwycięstwa, w drużynie Rosji pozostał znaczny niedosyt, bardziej dotyczący jednak stylu gry Sbornej niż miejsca w klasyfikacji końcowej.

Swoimi wrażeniami z Belgradu oraz przewidywaniami odnośnie finału podzielił się ze „Strefą Siatkówki" Aleksiej Werbov.

Ewa Staszewska: Gratuluję dzisiejszego zwycięstwa. Jak udało się wam powrócić do gry po bardzo bolesnej porażce w półfinale z Brazylią?

Aleksiej Verbov:Nie jest łatwo walczyć o zwycięstwo po półfinałowej porażce. Myślę, że to jest trudne dla obu zespołów, zarówno naszego, jak i ekipy Kuby. Być może Kuba poświęciła zbyt dużo energii w walce o wejście do ścisłego finału, by zagrać dobre spotkanie o trzecie miejsce. W dzisiejszym meczu zagraliśmy lepiej w porównaniu do innych spotkań tej edycji Ligi Światowej. Nie mam zbyt wiele do powiedzenia na temat naszej gry, ponieważ nie była ona zbyt dobra. Oczywiście, trzeba cieszyć się z trzeciego miejsca, ze zwycięstwa, ale nie z naszej postawy w trakcie całych rozgrywek.Czujecie się usatysfakcjonowani zajęciem trzeciego miejsca?

W chwili obecnej nie możemy jeszcze walczyć o zajęcie pierwszego miejsca, nie gramy wystarczająco dobrze. Dosyć szczęśliwie udało nam się awansować do belgradzkiego finału. Tak naprawdę jesteśmy tutaj tylko dzięki problemom drużyny Włoch… Tym bardziej z naszej perspektywy trzecie miejsce to dla nas dobry wynik.

W finale spotkają się dwie bardzo silne ekipy, jednak mimo wszystko to gospodarze turnieju wydają się mieć większe szanse na zwycięstwo. Jak oceniasz szanse Serbii?

Myślę, że Serbia ma spore szanse na zwycięstwo. W finale spotkają się zdecydowanie dwa najlepsze zespołu tej edycji Ligi Światowej. Myślę, że to może być naprawdę interesujący finał i zobaczymy, kto okaże się lepszy…

Planujecie zostać na hali i obejrzeć mecz z trybun?

– Tak, myślę, że tutaj zostaniemy…

Dziękuję za rozmowę i jeszcze raz gratuluję.

Rozmawiała: Ewa Staszewska "Strefa Siatkówki"

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved