Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Zoran Gajić: Rosja i Serbia faworytami Ligi Światowej

Zoran Gajić: Rosja i Serbia faworytami Ligi Światowej

fot. archiwum

- Serbia i Rosja są faworytami finałowego turnieju Final Six Ligi Światowej, który rozgrywany jest w Belgradzie - uważa były szkoleniowiec tych reprezentacji, Zoran Gajic. Podkreśla on, że w pierwszej kolejności  będzie kibicował Serbii, a w drugiej kolejności, drużynie Rosji.

– Serbowie nie raz dawali do zrozumienia, że chcą wygrać Ligę Światową – powiedział Zoran Gajić . – Mają duże szanse na odniesienie zwycięstwa. W składzie gospodarzy jest dwóch bardzo silnych graczy – Nikola Grbić oraz Ivan Miljković . Rosjanie przylecieli w najmocniejszym zestawieniu. Na pewno drużyny USA i Argentyny odstawały poziomem od pozostałych. Zresztą było to widać po wynikach pierwszych spotkań w Belgradzie. Kubańczycy natomiast sprawili miłą niespodziankę w fazie grupowej Ligi Światowej.

Zoran Gajić podkreśla ważną rolę jaką w serbskiej drużynie odgrywa Nikola Grbić . – Jest to fantastyczny zawodnik. Ma 36 lat i można o nim powiedzieć, że im starszy tym lepszy. Z roku na rok rozwija swoje mistrzostwo. Nie będzie przesadą jeżeli powiem, że Nikola Grbić stanowi 50 procent reprezentacji Serbii. Jest na pewno liderem tej drużyny. Rosja ma mądrych zawodników, którzy są w stanie zastopować poczynania rozgrywającego gospodarzy. Biorąc pod uwagę umiejętności w składzie Rosji jest kilku wysokiej klasy zawodników. Jeżeli chodzi o doświadczenie, to zdecydowanie wyróżniłbym Tietiuchina i Kazakowa. Serbowie mają znakomitą zagrywkę. W konfrontacji tych dwóch drużyn ważne więc będzie rosyjskie przyjęcie – mówi Zoran Gajić.

*Więcej w serwisie plusliga.plźródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved