Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > W Rzeszowie Strefa Siatkówki dorównała… reprezentacji Polski

W Rzeszowie Strefa Siatkówki dorównała… reprezentacji Polski

fot. archiwum

Tydzień temu na Podpromiu w Rzeszowie Polki zajęły 2. miejsce w kwalifikacjach do MŚ 2010. Przy tej okazji na rzeszowskiej „plaży" odbyły się turnieje Plaża Cup. W sobotnie przedpołudnie zagrali w nich dziennikarze, a reprezentacja Strefy Siatkówki zajęła... 2. miejsce.

Do turnieju zgłosiło się osiem par. Po rozegraniu meczów grupowych po dwie pary awansowały do ćwierćfinałów imprezy. Rozgrywkom towarzyszyła piękna, lipcowa, upalna pogoda. Wszystkie pary starały się pokazać z jak najlepszej strony i walczyły do upadłego, jednak przede wszytki liczyła się dobra zabawa.

W półfinałach znalazły się pary Magiera/Kasprzyk, którzy rywalizowali z dwójką Bała/Federowicz oraz reprezentanci Strefy Siatkówki – Michno/Polek, którzy zmierzyli się z parą Lew/Myśliwiec.

Drużyna Strefy Siatkówki była jedyną parą mieszaną tego turnieju, jednak nie ulękła się przedstawicieli płci męskiej i walczyła do samego końca. Pokonując ekipę podkarpackiej gazety codziennej „Nowiny" awansowała do finału Plaża Cup 2009. – Myślę, że mecz od początku rozgrywany był pod nasze dyktando i zasłużenie awansowaliśmy do finału choć nie było łatwo – ocenił Patryk Polek, korespondent Strefy Siatkówki.Drugą dwójką, która awansowała do finałowej rozgrywki, byli Marek Magiera, dziennikarz telewizji Polsat oraz prezes LSK, Jacek Kasprzyk, którzy uporali się w spotkaniu półfinałowym z Rafałem Bałą oraz Kamilem Fedorowiczem.

Finał do najprostszych nie należał. Dobra zagrywka Jacka Kasprzyka oraz większe doświadczenie tej pary, pozwoliło im uzyskać przewagę na początku seta. Młodość oraz charyzma nie wystarczyły przedstawicielom Strefy Siatkówki na wyrównanie wyniku. Para Kasprzyk/Magiera wykorzystała dobrą pozycję i wygrała turniej dziennikarzy Plaża Cup 2009. – To była fajna zabawa. Szkoda, że nie udało się wygrać, ale niestety doświadczenie pana Jacka Kasprzyka wzięło górę. Można powiedzieć, że wykończył nas zagrywką (śmiech). Na pochwałę zasługuje również Marek Magiera, który spisywał się także świetnie, mimo nienajlepszych warunków fizycznych – podsumował występ w finale Patryk.

W zawodach brał udział jeszcze jeden przedstawiciel Strefy Siatkówki, mianowicie Sebastian Solecki , jednak jego parze nie udało się awansowac do fazy turnieju rozstrzygającej o miejscach na podium. Przede wszystkim liczyła się w tym turnieju dobra zabawa, jednak wola walki oraz ambicje dziennikarskie również znalazły swój wyraz na boisku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved