Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tuomas Sammelvuo: Polscy kibice najlepsi w Europie

Tuomas Sammelvuo: Polscy kibice najlepsi w Europie

fot. archiwum

Po podpisaniu kontraktu z kędzierzyńską ZAKSĄ, była to pierwsza wizyta fińskiego przyjmującego w Polsce. Dla Tuomasa Sammelvuo i pozostałych reprezentantów Finlandii, mecze rozegrane z Polakami w Bydgoszczy były ich ostatnimi w tegorocznej edycji Ligi Światowej.

– Rozegraliśmy naprawdę bardzo dobre zawody podczas tegorocznej edycji Ligi Światowej. Udało nam się pokonać Brazylię, co było jednym z naszych głównych, tegorocznych celów i aż trzy razy Polskę – uważa kapitan fińskiej drużyny Tuomas Sammelvuo , który jeszcze do niedawna nie mógł wspierać swojej drużyny z powodu kontuzji.

FIVB w tym roku nie przyznało „dzikiej karty", zaproszenie do udziału w finałach w Belgradzie otrzymała drużyna z drugiego miejsca, która zdobyła największą liczbę punktów, czyli Rosja.

– Jest to absolutnie słuszna decyzja. To sport powinien być podstawowym warunkiem wyboru drużyny do Finału Ligi Światowej. – komentuje przyjmujący.Mimo nowych zasad przydzielania miejsc w finale skandynawska drużyna miała ogromne szanse na awans do decydującej fazy w Belgradzie. Na drodze stanęła im reprezentacja Polski, która wygrała z nimi w ostatnim meczu 3:2.

W tym spotkaniu nie zagraliśmy na takim poziomie jaki prezentowaliśmy w poprzednich pojedynkach z tym zespołem, stąd nasza porażka. Trzeba jednak podkreślić, że i nasi rywale zagrali bardzo dobre zawody, o wiele lepsze niż wcześniej – twierdzi Sammelvuo.

– Bardzo lubię Polskę. Mogę śmiało powiedzieć, że Polscy kibice są najlepsi w Europie – podkreśla Fin.

W ZAKSIE trenować będzie pod okiem Krzysztofa Stelmacha , drugiego szkoleniowca polskiej reprezentacji. – Miałem okazję porozmawiać trochę z trenerem Stelmachem. Jest on bardzo dobrym trenerem, grał na najwyższym poziomie przez wiele lat i teraz to doświadczenie przekazuje innym zawodnikom. Uważam, że ZAKSA jest bardzo dobrą drużyną i już z niecierpliwością oczekuję przyjazdu do Polski – kończy.

*Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved