Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Piotr Borkowski: Liczy się tylko awans

Piotr Borkowski: Liczy się tylko awans

fot. archiwum

Ma 21 lat i jasno określony cel na nadchodzący sezon. Niedawno porzucił barwy Oriona Sulechów głównie po to, by teraz powalczyć o awans do pierwszej ligi. Niżej zamieszczamy rozmowę z nowym przyjmującym drużyny Stelmet AZS UZ Zielona Góra, Piotrem Borkowskim.

Co cię skłoniło, aby przejść do Zielonej Góry?

– Są trzy powody. Pierwszy to studia. Uczę się na uniwersytecie i tu mieszkam. Drugi, to że znam chłopaków i wiem, że atmosfera w drużynie jest świetna. Trzecim jest budowanie składu na awans.

Miałeś świetny sezon w Orionie. Nie dostałeś ofert z wyższych lig?– Było kilka, ale nie chciałbym wymieniać klubów. Można spytać dlaczego nie skorzystałem, ale w tym momencie najważniejsza jest dla mnie nauka. W Zielonej Górze mogę spokojnie ją łączyć z grą, bo to w końcu zespół akademicki. Gdybym zdecydował się przenieść, musiałbym również zmienić uniwerek i wgryzać się we wszystko od nowa. A poza tym, co się odwlecze, to nie uciecze. Za rok, mam nadzieję, Stelmet będzie ligę wyżej.

Odważne stwierdzenie. Trener Tomasz Paluch raczej dmucha na zimne i nie chce pompować balonu. Twój kolega z drużyny, dotychczasowy lider Wojtek Lis wręcz odwrotnie. Ty chyba też nie boisz się mówić wprost, że chcecie tylko i wyłącznie awansować…

– Oczywiście. Trener Paluch, jak każdy ze szkoleniowców, trochę się asekuruje i nie chce wywierać jakiegoś wielkiego ciśnienia na wynik. Ja, zresztą ze wszystkimi chłopakami, mamy jednak tylko i wyłącznie jeden cel. W tym sezonie chcemy awansować i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby tak się stało.

Jesteś jednym z tych, którzy mają właśnie pociągnąć zespół. Uniesiesz to na swoich barkach?

– Mam nadzieję, że w tym sezonie będę grał przynajmniej tak dobrze, jak w poprzednim. Postaram się jednak prezentować jeszcze lepiej. Czy będę liderem? Nie wiem. W końcu siatkówka to gra zespołowa i jeden zawodnik nie decyduje o obliczu drużyny. Stelmet jest bardzo wyrównaną ekipą i myślę, że odpowiedzialność za wynik będzie rozkładała się na wszystkich. Ale jeśli chodzi o mnie, to obiecuję, że nigdy nie odpuszczę i wyleję ostatnie krople potu. Jak będzie, zobaczymy.

Ostatnio grałeś z Wojtkiem Lisem w mistrzostwach Polski w plażówce? Jak wam się współpracuje?

– Świetnie. Trudno powiedzieć, co będzie w lidze. My gramy we dwójkę, a tam będzie na parkiecie sześciu zawodników. Jestem jednak dobrej myśli.

Mówiłeś, że znasz resztę chłopaków z drużyny. Chodzicie razem na piwo?

– Pewnie, że tak. Kolegujemy się na parkiecie i poza nim. Już wspominałem, że to świetni ludzie. Mamy kapitalny kontakt.

Co chciałbyś powiedzieć zielonogórskim kibicom, którzy z pewnością pokładają w tobie duże nadzieje?

– Zapraszam wszystkich na nasze mecze, abyśmy grali przy głośnym dopingu, bo to bardzo nam pomaga. Ze swojej strony obiecuję, że zrobię wszystko, aby oglądali jak najlepsze widowiska. A na koniec, przy odrobinie szczęścia, będziecie razem z nami świętować pierwszą ligę.

 

*Rozmawiał: Przemysław Piotrowski (gazetalubuska.pl)

źródło: gazetalubuska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved