Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Guillaume Samica: Nie wrócę do Jastrzębskiego Węgla

Guillaume Samica: Nie wrócę do Jastrzębskiego Węgla

fot. archiwum

- Podpisałem roczny kontrakt z Panathinaikosem Ateny i w tym klubie zamierzam występować - mówi siatkarz. Jest to odpowiedź francuskiego siatkarza na plotki, pojawiające się na portalach siatkarskich, jakoby była taka możliwość, że ponownie będzie grał w Polsce.

Guillaume Samica był liderem Jastrzębskiego Węgla w poprzednim sezonie. Po nim jednak rozstał się z polskim klubem i przyjął ofertę wicemistrza Grecji Panathinaikosu Ateny. Jego nowy klub przeżywa poważne kłopoty finansowe: siatkarze muszą renegocjować zawarte kontrakty. W związku z tym pojawiły się plotki, że Francuz mógłby wrócić do Jastrzębia.

Słyszałem o problemach finansowych wszystkich polskich klubów. Światowy kryzys nie oszczędził również klubów włoskich czy francuskich. Ale wcale nie oznacza to, że Jastrzębski Węgiel zniknie i przestanie funkcjonować. Będzie grał dalej, dokładnie tak samo, jak i Panathinaikos. Podpisałem roczny kontrakt z Grekami i na ten moment nie widzę potrzeby, aby szukać nowego pracodawcy. Chyba, że za parę tygodni czy miesięcy będę się słabo spisywał i władze klubu same zdecydują, że jestem im niepotrzebny i zasugerują, żebym znalazł sobie inny klub. Jestem naprawdę szczęśliwy, że wyjeżdżam do Grecji. Wiem, że dwa miesiące temu dokonałem właściwego wyboru – rozwiewa spekulacje Samica.

Siatkarz przyznaje, że otrzymał telefon z jastrzębskiego klubu, nie chce jednak zdradzić od kogo konkretnie. – Zadano mi to samo pytanie, które pan mi postawił. Szybko jednak uciąłem rozmowę, ponieważ jestem zawodnikiem Panathinaikosu i jeśli ktoś mnie chce, powinien rozmawiać z moim agentem, a nie ze mną – wyjaśnia francuski przyjmujący.Dodajmy, że Grecy będą przeciwnikiem Jastrzębia w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów. Okazuje się, że nie ma także szans na to, aby śląski klub zasilił mistrz olimpijski, Amerykanin Sean Rooney – zostaje on bowiem na kolejny już sezon w Rosji, w klubie Fakieł Nowy Urengoj.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved