Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dorota Świeniewicz: Forma ma być na mistrzostwach Europy

Dorota Świeniewicz: Forma ma być na mistrzostwach Europy

fot. archiwum

- Od oceniania są trenerzy, ale na pewno nie jestem jeszcze w najlepszej dyspozycji. W najwyższej formie mam być jednak na turniej mistrzostw Europy -  mówi  w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego wracająca  po przerwie do reprezentacji Polski, Dorota Świeniewicz.

Przegląd Sportowy: Ma pani za sobą już wiele lat gry w reprezentacji. Czy istnieją duże różnice pomiędzy poprzednimi szkoleniowcami a trenerem Jerzym Matlakiem?

Dorota Świeniewicz: – Nie chciałabym mówić o tym, co było. Przeszłość mniej mnie interesuje. Skupiam się na tym, co jest teraz oraz na przyszłości.

Jak pani ocenia swoją formę? Podczas turniej kwalifikacyjnego do mistrzostw świata przyjęcie niestety w naszej drużynie szwankowało.– Od oceniania są trenerzy, ale na pewno nie jestem jeszcze w najlepszej dyspozycji. W formie mam być jednak na mistrzostwa Europy. Przez najbliższy czas będę sporo trenować i ilość ćwiczeń oraz powtórzeń w poszczególnych elementach gry powinna wpłynąć na to, że będę grać lepiej. Muszę także nabrać większej pewności siebie.

Trener kadry narodowej, Jerzy Matlak, powiedział „Przeglądowi", że prawdopodobnie nie weźmie pani udziału w azjatyckiej części tegorocznego World Grand Prix. Czy to już przesądzone?

– Na razie jeszcze nie otrzymałam na ten temat żadnej informacji. W sobotę rozpoczynam z drużyną zgrupowanie w Kielcach. Potem czeka nas tam pierwsze Grand Prix. Czy chciałabym lecieć do Azji? Nie do mnie należy decyzja. Decydujący głos należy do trenera kadry. Jeśli jednak zostanę, to razem z innymi dziewczynami będę trenować w kraju pod okiem Adama Grabowskiego.

Dlaczego podpisała pani umowę z Aluprofem?

– Miałam również oferty gry we Włoszech, Rosji i Turcji. Zgłaszały się także do mnie inne polskie kluby. W końcu wybrałam najbardziej korzystną pod wieloma względami ofertę.

 

*Więcej w Przeglądzie Sportowym

 

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved