Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Starych Jabłonkach chcą pobić rekord

W Starych Jabłonkach chcą pobić rekord

fot. archiwum

Organizatorzy zawodów Mazury Open w Starych Jabłonkach w tym roku spodziewają się nawet stu tysięcy gości. Widzowie, jak co roku, w małej miejscowości pod Ostródą będą oglądać zmagania najlepszych siatkarzy i siatkarek plażowych na świecie

Na razie w Starych Jabłonkach trwają przygotowania do jednej z największych imprez na Warmii i Mazurach. Przy organizacji zawodów pracuje ok. 100 osób. – Zajmują się boiskami [zawody na Mazurach rozgrywane są łącznie na ośmiu boiskach – sześciu meczowych i dwóch rozgrzewkowych – red.] oraz stawianiem band reklamowych i trybun – informuje Tomasz Dowgiałło , dyrektor zawodów. – Praca wre, dzięki czemu jesteśmy dwa dni "do przodu".

Do małej miejscowości koło Ostródy w pierwszych dniach sierpnia ma przyjechać kilkadziesiąt tysięcy ludzi, z czego ok. trzystu to zawodnicy. – Jestem pewien, że – jeśli pogoda nam dopisze – pobijemy w tym roku rekord frekwencji – dodaje Tomasz Dowgiałło. – Zainteresowanie jest spore, a już w zeszłym roku na trybunach zasiadało ok. 70 tys. ludzi. Najwięcej widzów mieliśmy trzy lata temu, kiedy była dobra pogoda, a mecze u nas odbywały się w wakacje. Teraz frekwencja może być podobna jak wtedy i zawody może obejrzeć nawet 80-100 tys. ludzi.

Jeśli ktoś w pierwszych dniach sierpnia chce przyjechać do Starych Jabłonek, musi się pospieszyć z rezerwacją – w hotelu Anders ostatnie miejsca na ten okres zostały zarezerwowane już pół roku temu. – Z tego, co wiem, to są jeszcze pojedyncze miejsca w Starych Jabłonkach – mówi Tomasz Dowgiałło. – W miarę możliwości będziemy pomagać gościom. Będziemy szukać noclegów w okolicy, a jeśli się nie uda – pokierujemy ich do Olsztyna.Tegoroczne zmagania World Tour rozpoczęły się 20 kwietnia w Brazylii (zawody w Brasilii zostały w tym roku włączone do kalendarza zawodów). Na razie zawodnicy mają za sobą rywalizację w siedmiu turniejach, w tym także w lipcu na mistrzostwach świata w Norwegii. Obecnie trwają zawody w Marsylii we Francji (zakończą się w najbliższą niedzielę), potem zawodnicy przenoszą się do Klagenfurtu w Austrii. Obydwie imprezy zaliczane są do tzw. Grand Slam, tzn. że biorą w nich udział jedynie 32 najlepsze pary, a rywalizować będą o zdwojoną liczbę punktów i większą pulę nagród.

W tym roku do Starych Jabłonek ponownie zjadą się nie tylko panowie, ale także i panie. Oznacza to, że na tegorocznych zawodach Mazury Open zobaczymy światową czołówkę. Jak wygląda program zmagań? Preeliminacje do zawodów rozpoczną się już w poniedziałek, 3 sierpnia. Eliminacje kobiet do turnieju głównego odbędą się 4 sierpnia, dzień później rywalizację rozpoczną panowie. Turniej główny pań zaplanowany jest na 5-7 sierpnia, dzień później odbędą się finały. Turniej panów odbędzie się 6-8 sierpnia, a decydujące spotkania będzie można obejrzeć w niedzielę, 9 sierpnia.

A walczyć jest o co, ponieważ na zawodników czeka pula nagród o wartości 190 tys. dolarów.

Na boiskach nad jeziorem Szeląg wystąpią m.in. Ricardo i Emanuel , brazylijska para, która w Starych Jabłonkach wygrywała już kilkakrotnie. Nie zabraknie również ekipy niemieckiej – Jonasa Reckermanna oraz Juliusa Brinka , którzy w tym roku wywalczyli tytuł mistrza świata. Wśród pań warto zwrócić uwagę na Brazylijki – ekipę Juliana Felisberta Silva/Larissa Franca (wicemistrzynie świata) oraz parę Shelda/Ana Paula, które na Mazurach wygrały w zeszłym roku. – W tym roku zabraknie u nas jedynie par amerykańskich. Poza tym zaprezentuje się cała światowa czołówka – dodaje dyrektor zawodów w Starych Jabłonkach.

Autorka tekstu: Natalia Tarkowska Gazeta Wyborcza – Olsztyn

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved