Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Silvano Prandi zrezygnował z Konstantinowa

Silvano Prandi zrezygnował z Konstantinowa

fot. archiwum

Plamen Konstantinow nie zagra w sparingach z Polską. Mecze LŚ z Rosją były najprawdopodobniej ostatnimi w 17-letniej karierze reprezentacyjnej zawodnika. Trener Silvano Prandi uznał, że kapitan reprezentacji nie wrócił do dobrej dyspozycji po kontuzji.

Spotkania kończące rywalizację fazy grupowej Ligi Światowej miały zweryfikować przydatność Plamena Konstantinowa w kadrze bułgarskich "trójkolorowych". Siatkarz nie przeszedł sprawdzianu sił i trener Silvano Prandi uznał, że będzie lepiej – dla niego i dla zespołu, jeśli nie znajdzie się w składzie na zbliżające się kwalifikacje do mistrzostw świata.

To oznacza koniec mojej kariery reprezentacyjnej – mówi zaskoczony decyzją szkoleniowca Konstantinow. – Nie wiem co teraz zrobię, bo nie spodziewałem się takiego obrotu spraw. Nie miałem specjalnych oczekiwań – chciałem tylko pomóc.

Decyzja, żeby dołączyć Plamena do kadry była trudna, ale zrobiłem to dla jej dobra. Potrzebowaliśmy jego doświadczenia, spokoju, a przede wszystkim stabilnego przyjęcia. Mam dla Plamena wiele szacunku, ale muszę myśleć wyłącznie o reprezentacji, bo jest ona teraz całym moim życiem. Muszę zbudować skład, który wywalczy awans do mistrzostw świata, a potem godnie się na nich zaprezentuje – tłumaczy PrandiW przyszłym tygodniu Bułgaria rozegra trzy mecze kontrolne z Polską. Na pewno nie weźmie w nich udziału Plamen Konstantinow – przynajmniej nie jako zawodnik. Bułgarskie media sugerują, że być może siatkarz dołączy do sztabu szkoleniowego Bułgarów i w ten sposób przedłuży swój reprezentacyjny byt.

 

Autor: Ilona Kobus – plusliga.pl

więcej w serwisie plusliga.pl

 

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved