Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Sean Rooney: Serbia może sięgnąć po zwycięstwo

Sean Rooney: Serbia może sięgnąć po zwycięstwo

fot. archiwum

Reprezentacja USA sensacyjnie pożegnała się z turniejem finałowym LŚ rozgrywanym w Belgradzie. Ubiegłoroczni triumfatorzy rozgrywek oraz aktualni mistrzowie olimpijscy nie zdołali ugrać w potyczkach z Serbią oraz Rosją nawet jednego seta.

Twój zespół typowany był do roli faworyta belgradzkiego Final Six, tymczasem dwukrotnie ulegliście rywalom w trzech setach. I dla was turniej się już zakończył…

Sean Rooney:Jesteśmy trochę rozczarowani tym faktem, ale jednocześnie w drodze do turnieju udało się nam pokonać kilka znakomitych zespołów. W chwili obecnej mamy młody zespół, a na dodatek musimy zmagać się z nieobecnością kilku ważnych dla naszego zespołu zawodników. Musimy po prostu wspólnie popracować, by poprawić nasza grę. Naszym celem jest gra na wysokim poziomie.

Jakie są w związku z tym wasze plany na najbliższą przyszłość?Jak już wspominałem, niektórzy zawodnicy odpoczywają, niektórzy wkrótce powrócą do zespołu a inni borykają się z problemami zdrowotnymi… Po prostu kiedy wrócimy do domy musimy skoncentrować się na naszej grze, pracować, by grac coraz lepiej z dnia na dzień…

Czy mógłbyś spróbować porównać grę Serbii i Rosji? Z którym zespołem grało się wam trudniej? Czy twoim zdaniem licznie zgromadzona publiczność uskrzydliła Serbię?

To zawsze świetne uczucie grac przed własną publicznością. Generalnie gra przed licznie zgromadzona publicznością to fantastyczne uczucie. I taka właśnie jest serbska publiczność. Nasz zespół wypadł zdecydowanie lepiej w meczu z Rosja niż w konfrontacji z Serbia.. Oba zespoły grają na świetnym poziomie, ale moim zdaniem zespół Serbii gra lepiej z meczu na mecz.

Jak podobała ci się atmosfera panująca podczas turnieju?

Wczoraj graliśmy na hali szczelnie wypełnionej fanami siatkówki. I to było naprawdę niesamowite doświadczenie. To zawsze ogromna przyjemność grac przy pełnych trybunach, nawet jeśli publiczność ciebie nie wspiera. Wydaje mi się ze ten obiekt może pomieścić 20 000 osób i to jest naprawdę niesamowite. Myślę, ze tutaj w Serbii panuje świetna atmosfera dla siatkówki, zresztą w całej Europie jest niesamowicie pod tym względem. Pamiętam jak graliśmy w turnieju finałowym Ligi Światowej w Polsce dwa lata temu. I to było coś niezwykłego…

Dla twojego zespołu turniej się już zakończył, ale inne zespoły grają dalej… Czego spodziewasz się odnośnie tego turnieju?

Moim zdaniem wszystkie zespoły, które pozostały w grze grają naprawdę na świetnym poziomie. Ale obserwując grę gospodarzy turnieju myślę, że tym razem Serbia może sięgnąć po zwycięstwo.

 

Z Belgradu dla Strefy Siatkówki – Ewa Staszewska.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved