Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Polki zaczną w Kielcach od autografów

Polki zaczną w Kielcach od autografów

fot. archiwum

Tydzień dzieli kibiców od największej siatkarskiej imprezy w tym roku - World Grand Prix. W Kielcach gościć będą złote medalistki mistrzostw Europy. Reprezentacja trenera Jerzego Matlaka do Kielc przyjedzie już w sobotę.

Pozostałe ekipy zjawią się 28 lipca. Tego samego dnia między godziną 16 a 17 Polki udadzą się do galerii Echo przy ul. Świętokrzyskiej. Tam w pubie Arizona rozdawać będą autografy, gadżety reprezentacji, będzie też można zrobić wspólne zdjęcia. Przypomnijmy, że w Kielcach nie zjawi się kontuzjowana liderka kadry Katarzyna Skowrońska-Dolata. Atakująca włoskiego Scavolini Pesaro leczy ścięgna achillesa.

Do rozpoczęcia imprezy Polki zaplanowane mają codziennie treningi w hali przy ul. Bocznej. W piątek w dniu rozpoczęcia turnieju od godz. 13:30 na ulicy Sienkiewicza koło dworca PKP rozpocznie się specjalna parada dla kibiców z udziałem grup tanecznych. Prowadzić ją będzie znana dziennikarka i prezenterka TVP Katarzyna Dowbor.

Później o godz. 16:30 biało-czerwone na rozpoczęcie imprezy zmierzą się z Tajlandią, a o godz. 19:00 Japonia z Holandią. W sobotę o godz. 16:30 Polki zagrają z Holandią, a w niedzielę o tej samej porze z Japonią.Autorem tekstu jest Paweł Matys


– Grand Prix w tym roku potraktujemy szkoleniowo. Jesteśmy już po jednej ważnej imprezie, czyli kwalifikacjach do mistrzostw świata, a druga, czyli jesienne mistrzostwa Europy, dopiero przed nami. Dwie lub trzy siatkarki odpoczną, a reszta z podstawowego składu musi grać. Jednak wyniki w tych turniejach nie będą aż tak ważne. Najistotniejszą sprawą będzie to, że zawodniczki zmierzą się z mocnymi rywalkami wyjaśnia trener Jerzy Matlak.

W Kielcach zobaczymy jeszcze przyjmującą Dorotę Świeniewicz, ale do Azji doświadczonej zawodniczki szkoleniowiec nie zamierza zabierać. Sporo grania czeka atakującą Joannę Kaczor.Niestety, światowa federacja nie zgodziła się, aby Natalia Bamber w pierwotnie zgłoszonym składzie zajęła miejsce Katarzyny Skowrońskiej- Dolaty, która w tym roku już w kadrze nie zagra. Dlatego czasami Asię będą zastępować przyjmujące, a Natalia będzie mogła spokojnie trenować – wyjaśnia szkoleniowiec.

Lepiej czuje się już Eleonora Dziękiewicz, która przez długi czas leczyła kontuzję. W Grand Prix będzie też występować inna środkowa z Bielska, Berenika Okuniewska. 21-letnia zawodniczka miała ostatnio problemy z mięśniami brzucha, ale czuje się już lepiej. Do zdrowia wraca libero Agata Sawicka. Wystąpi również Klaudia Kaczorowska. To kolejna po Paulinie Maj i Okuniewskiej siatkarka, która dołączy do pierwszego zespołu, po tym jak zdobyła brązowy medal na Uniwersjadzie w Belgradzie.

W szerokiej kadrze na GP są także zawodniczki, które biorą obecnie udział w mistrzostwach świata juniorek w Meksyku. Mowa o Joannie Wolosz i Mai Tokarskiej. Kadra wróci z Ameryki Południowej pod koniec miesiąca i dlatego tej dwójki zabraknie w Kielcach. Obie będą za to walczyć o miejsce w składzie na azjatyckie turnieje.

Autorem tekstu jest Leszek Błażyński

źródło: sport.pl, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved