Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: TPS Rumia rozpoczyna przygotowania

I liga kobiet: TPS Rumia rozpoczyna przygotowania

fot. archiwum

W poniedziałek przygotowania do nowego sezonu rozpoczną siatkarki EC Wybrzeże TPS Rumia. Zawodniczki I ligowego klubu do piątku będą trenować na własnych obiektach, a w 31 lipca wyjadą na 10-dniowe zgrupowanie, do Zakopanego.

Mamy tam idealne warunki do treningów, więc nie ma potrzeby, aby zmieniać miejsce obozu mówi Jerzy Skrobecki – trener drużyny. Na obóz kondycyjny Jerzy Skrobecki zabierze 10 zawodniczek: środkowe Małgorzatę Luberę oraz Małgorzatę Skorupę; rozgrywające Małgorzatę Jeromin , Alicję Modrzejewską i Małgorzatę Piątkowską ; przyjmujące Kingę Kasprzak , Izabelę Hohn , Aleksandrę Theis a także Magdalenę Łebkowską oraz libero Michalinę Jagodzińską . Dużo wskazuje na to, iż w pierwszej połowie września EC Wybrzeże rozegra w Rumi mecz pokazowy z GCB Centrostalem Bydgoszcz, czwartym zespołem Plus Ligi Kobiet poprzednich rozgrywek. Mam nadzieję, że uda się doprowadzić do tego spotkania – podkreśla szkoleniowiec TPS-u. 

Byłby to bardzo fajny sposób na zaprezentowanie drużyny  kibicom przed rozpoczęciem sezonu. Rumski zespół, w porównaniu z ostatnim sezonem, został dość mocno przebudowany. Już teraz w kadrze drużyny są cztery nowe zawodniczki, a Jerzy Skrobecki nie ukrywa, że przydałyby się kolejne wzmocnienia. Dwie czy nawet trzy ograne w lidze dziewczyny z pewnością by się nam przydały. Zwłaszcza, ze inne zespoły nie próżnują i dość poważnie się wzmacniają – twierdzi trener. Akces do gry w naszym klubie zgłasza szereg ziewczyn i jeśli uda nam się zdobyć dodatkowe środki na stypendia to postaramy się powiększyć kadrę – dodaje Skrobecki. Inaugurację I ligi siatkówki kobiet zaplanowano na 10 października. Dokładny terminarz rozgrywek, a także skład ligi, jak na razie nie jest znany.

źródło: goniec rumski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved