Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > W reprezentacji jak na jarmarku

W reprezentacji jak na jarmarku

fot. archiwum

- Będę musiał zaprowadzić nowe porządki w drużynie. Nie może być tak, że reprezentacja przypomina jarmark - mówi Jerzy Matlak. Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek wyciąga wnioski z turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata w Rzeszowie.

Po turniejach towarzyskich wydawało mi się, że jesteśmy na dobrej drodze, że zrobiliśmy postęp. Ta gra jakoś się zazębiała, układała. W Rzeszowie okazało się, że mamy problemy z najprostszymi rzeczami, zwłaszcza z przyjęciem zagrywki. Teraz muszę wszystko przemyśleć i przeanalizować.

Czy ta słaba gra w Rzeszowie to był tylko efekt nadmiernej presji? Czy dziewczyny nie wytrzymały obciążenia związanego z występem w ważnych meczach o punkty przed własną publicznością? Czy może coś było nie tak z przygotowaniem fizycznym? – Odpowiada za nie Stefano Tagliazucchi, ale jest z drużyną z doskoku. Nie do końca mam kontrolę nad tym co robi i może tu został popełniony jakiś błąd – zastanawia się Matlak, który pierwsze wnioski przed turniejem Grand Prix w Kielcach już wyciągnął.

Muszę zaostrzyć zasady panujące w reprezentacji i wokół niej. To co działo się w Rzeszowie wokół kadry to był jeden wielki festyn. Drzwi hotelu cały czas się nie zamykały, pełno było dziennikarzy, znajomych, członków rodzin, a nawet kibiców. Dziewczyny nie mogły skupić się na swoim zadaniu, na tym co je czeka. Nie mogły się wyciszyć. Rozumiem potrzeby mediów i kibiców, nie chcę robić z kadry zamkniętego obozu jak niektórzy zagraniczni trenerzy, ale dla dobra tej drużyny będę musiał postawić jasne granice i ograniczyć ich kontakty ze światem – mówi Matlak.Czemu nie zrobił tego wcześniej? Jak to możliwe, że nie współpracował ściśle z trenerem od przygotowania fizycznego? – Wie pan, ja też wróciłem do kadry po wielu latach, też uczę się nowych rzeczy. Nie mówię, że jestem nieomylny, też popełniam błędy. Dlatego staram się z nich jak najszybciej wyciągać wnioski. Dla dobra tego zespołu i dziewczyn.

Kamil Drąg, supervolley.pl
Więcej w najnowszym wydaniu Super Volleya

źródło: supervolley.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved