Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Gra przed radomską publicznością to obciążenie

Robert Prygiel: Gra przed radomską publicznością to obciążenie

fot. archiwum

Wszyscy czekali na ten moment. Kiedy Robert Prygiel podpisał kontrakt z Jadarem, sympatycy i działacze radomskiej siatkówki nie ukrywali swojej radości. Włodarze radomskiego klubu  wiążą z grą tego zawodnika duże nadzieje.

Działacze przywitali Pana bardzo serdecznie, ale od razu przedstawili wysokie wymagania co do Pańskiej gry. Nie obawia się Pan, że nie sprosta ich oczekiwaniom?

Cóż, działacze są od tego, żeby przedstawiać swoje oczekiwania. Ale prawda jest taka, że w siatkówce żaden zawodnik sam ani nie wygra, ani nie przegra meczu. Co do tych ciepłych słów, wiadomo, że są miłe, ponieważ zawsze wpływają na człowieka budująco, jednakże wolałbym je słyszeć po zakończeniu sezonu. Jeśli dobrze się zaprezentuję, wówczas takie pochwały mogą padać, bo będzie to oznaczało, że spełniłem swoją rolę. Co do presji wyniku, zdążyłem się już do tego przyzwyczaić. Obecnie największym obciążeniem dla mnie będzie gra przed radomską publicznością, w moim rodzinnym mieście, gdzie większość osób na trybunach to moi znajomi…

No właśnie, jak to będzie powrócić na radomski parkiet po siedmiu latach przerwy?Zobaczymy, czas pokaże. Na pewno nie będzie łatwo. Ale tak jak powiedziałem wcześniej, grałem na różnych kontynentach i w różnych klubach z różną presją, raz z lepszym, raz z gorszym powodzeniem i nie było źle. Także mam nadzieję, że poradzę sobie i w Radomiu.

Czy zdążył już Pan poznać wszystkich zawodników?

Ja wszystkich zawodników mniej więcej znałem. Na bliższe poznanie przyjdzie jeszcze pora, bo nie da się tego zrobić w ciągu jednego dnia. Z wieloma zawodnikami mogłem się zmierzyć w lidze, z niektórymi miałem kontakt w reprezentacji. Jedyną niewiadomą są Kubańczycy, ale myślę, że z czasem złapiemy dobry kontakt.

*Więcej w serwisie SportRadom.pl

*Autor: Agata Kołacz

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved