Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polskie pary udanie rozpoczęły ME do lat 18

Polskie pary udanie rozpoczęły ME do lat 18

fot. archiwum

Sześć zwyciestw i dwie porażki - to bilans czterech polskich par, które dziś rozpoczęły rywalizację w mistrzostwach Europy do lat 18 w siatkówce plażowej. Turniej w portugalskim Espinho potrwa do niedzieli, a nasi reprezentanci nie są bez szans na medale.

Znakomicie rozpoczęli mistrzowski turniej rozstawieni z nr 1. Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. W grupie A najpierw pokonali rosyjską parę Kuczerenko/Uszakow, a parę godzin później nie dali szans Norwegom, Kvalen/Festøy. Jutro nasi faworyci do medalu zmierzą się jeszcze z Ukraińcami, ale nic nie powinno im stanąć na przeszkodzie do awansu do kolejnej rundy.

Zwycięstwo w swym pierwszym meczu odnieśli również Bartosz Lewicki i Paweł Pełka, którzy pokonali 2:0 portugalską parę Rodriguez/Alves. W drugim spotkaniu Polacy musieli uznać wyższość Estończyków Keel/Liivrand i jutrzejszy mecz ze słoweńską parą Turk/Brulec zdecyduje o awansie. Oba zespoły mają na swoim koncie zwycięstwo i porażkę.

grupa AŁosiak/Kantor – Kuczerenko/Uszakow 2:0

(21:18, 21:14)

Łosiak/Kantor – Kvalen/Festøy 2:0

(21:15, 21:18)

grupa F

Lewicki/Pełka – Rodriguez/Alves 2:0

(21:19, 21:11)

Lewicki/Pełka – Keel/Liivrand 0:2

(12:21, 16:21)


Równie dobrze pierwszego dnia w Espinho zaprezentowały się rozstawione z nr 3. Patrycja Giemza i Martyna Kozińska. Nasze zawodniczki wysoko pokonały najpierw Rosjanki Bogdanowa/Karapiszenko, a następnie hiszpańską parę Lobato/Martinez. Bez względu na wynik jutrzejszego, ostatniego meczu w grupie z parą ze Słowenii Polki mają już zagwarantowany awans do kolejnej rundy. – Dziewczyny zagrały bardzo dobrze. Oba spotkania nie sprawiły im najmniejszych problemów – relacjonuje Strefie Siatkówki trenerka, Magdalena Michoń – Szczytowicz.

Porażki w swoim pierwszym meczu doznały natomiast Natalia Płodowska i Marzena Kędzior, które uległy gospodyniom Joana/Mariana. W drugim meczu nasze zawodniczki zagrały już o wiele lepiej pokonując francuską parę Bauer/Le Guiader. Jutro rano Płodowska i Kędzior zmierzą się w bezpośrednim meczu o awans do kolejnej rundy z Węgierkami Ancsin/Kiss.

grupa C

Giemza/Kozińska – Bogdanowa/Karapiszenko 2:0

(21:14, 21:13)

Giemza/Kozińska – Lobato/Martinez 2:0

(21:10, 21:12)

grupa F

Płodowska/Kędzior – Joana/Mariana 0:2

(16:21, 13:21)

Płodowska/Kędzior – Bauer/Le Guiader 2:0

(21:12, 21:9)

Wszystkie mecze mistrzostw stały na wysokim poziomie – chwali młodych siatkarzy i siatkarki Magda Michoń-Szczytowicz. – Szkoda tylko, że przegrane mecze naszych reprezentantów i reprezentantek obfitowały w dużą ilość błędów – relacjonuje. – Wierzę jednak, że jutro wszystko pójdzie po naszej myśli i wszystkie nasze pary awansują do czołowej szesnastki.

*rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved