Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Odeszły gwiazdy, ale Piła wciąż może być mocna

Odeszły gwiazdy, ale Piła wciąż może być mocna

fot. archiwum

Siatkarki PTPS Piła, za kilka dni rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. W drużynie zaszły spore zmiany, ale nowy trener Wojciech Lalek, zapewnia, że ekipa z grodu Staszica nie stanie się z dnia na dzień ubogim krewnym PlusLigi Kobiet. 

Skompletowaliśmy niezły skład, powiedziałbym, że nawet lepszy od naszych możliwości finansowych. Z drugiej strony nie można przejść obojętnie obok tego, co się stało. Odeszły cztery gwiazdy, czyli Milena Sadurek, Alena Hendzel, Agnieszka Bednarek i Michela Teixeira. Na pewno będzie ich brakować, ale następczynie są w stanie bić się nawet o pierwszą czwórkę – przyznał były trener AZS AWF Poznań.

Już w trakcie poprzedniego sezonu mówiło się, że selekcjoner Jerzy Matlak, podtrzyma więź z byłym klubem w postaci licznych konsutlacji z działaczami i nowym sztabem szkoleniowym. Poprzednie ustalenia straciły jednak na aktualności, bo obie strony inaczej widziały zasady współpracy. W dodatku w międzyczasie z pracy w pilskim klubie zrezygnował asystent Lalka, Adam Grabowski, który pomaga Matlakowi w prowadzeniu kadry.

Żałuję, że nie będę współpracował z Adamem, ale na jego decyzję nie miałem wpływu. Pozostajemy w dobrych stosunkach, ale wiadomo, że funkcjonujemy już w innych realiach. Moim asystentem został Piotr Matela, który w Pile będzie też występował w roli statystyka zespołu – podkreślił Lalek.Autorem tekstu jest Radosław Patroniak – Głos Wielkopolski

źródło: Głos Wielkopolski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved