Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kluby z Nysy i Szczecina mogą zastąpić ekipy z Piły i Międzyrzecza

Kluby z Nysy i Szczecina mogą zastąpić ekipy z Piły i Międzyrzecza

fot. archiwum

Siatkarze Avii rozpoczną rozgrywki w nowym sezonie od wyjazdu do beniaminka Fartu Kielce 10 października. Pierwsze spotkanie przed własną publicznością świdniczanie rozegrają tydzień później, a ich rywalem będzie SMS Spała.

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej nadal jednak czekają na uregulowanie zaległości finansowych dwóch klubów z I ligi: Jokera Piła i Orła Międzyrzecz. Dlatego warszawska centrala zwleka z podaniem ostatecznej wersji terminarza I ligi siatkarzy na sezon 2009/10. Obaj dłużnicy PZPS mieli czas do 21 lipca.

Jeszcze w czerwcu zarząd związku podjął uchwałę o ewentualnym zawieszeniu tych klubów w rozgrywkach, w przypadku nie wywiązania się ze zobowiązań finansowych. – Korespondujemy w tej sprawie z zainteresowanymi już od kwietnia – informuje Andżelika Miś , sekretarz Wydziału Rozgrywek. – Kluby znały terminy, a zaległości nie zostały uregulowane. W takiej sytuacji dojdzie do zawieszenia ich w rozgrywkach .

Lada dzień wszystko się wyjaśni. Na wolne miejsca są już chętni. Formularze zgłoszeniowe napłynęły od trzech zespołów: AZS PWSZ Nysa, Morza Bałtyk Szczecin i MKS MOS Będzin. – Ten ostatni klub zgłosił się 21 lipca, a więc po terminie. Jedynie dwie pierwsze oferty wpłynęły zgodnie z naszymi wymogami. Ostateczny skład I ligi będzie znany w przyszłym tygodniu – tłumaczy sekretarz.Nie uległ zmianie system rozgrywek w nowym sezonie. Jedyną nowością jest ilość meczów barażowych o utrzymanie w pierwszej fazie play-off. W tej pory grano do dwóch zwycięstw, teraz rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych. Po spotkaniach z Fartem i SMS, kolejnymi rywalami Avii będą: Trefl Gdańsk, BBTS Bielsko Biała, Pronar Hajnówka, GTPS Gorzów Wielkopolski, Energetyk Jaworzno i Ślepsk Suwałki.

Na liście przeciwników "żółto-niebieskich" są dwa wolne miejsca, w szóstej i jedenastej serii. Tutaj mogą pojawić się ekipy z Piły i Międzyrzecza lub Nysy i Szczecina.

Świdniczanie będą pauzować już w piątej kolejce, 7 listopada. W środę, 16 grudnia rozpocznie się runda rewanżowa, wtedy do Świdnika przyjedzie drużyna z Kielc. W tym roku odbędzie się jeszcze jedna kolejka, w której Avia wyjedzie do Spały. Trzecia seria zostanie już rozegrana w nowym roku, 9 stycznia.

Siatkarze Avii rozpoczną przygotowania do sezonu w poniedziałek 27 lipca. Trener Krzysztof Lemieszek będzie miał do dyspozycji 13 zawodników, w tym czterech nowych graczy. Na rozegraniu znaleźli się Rafał Grabarczyk i Łukasz Makowski , a na przyjęciu Oskar Dziewit . Z kolei na środku bloku występował będzie Michał Jaskulski . Z zespołem trenował też będzie 17-letni przyjmujący Jakub Sadowski . To zdolny wychowanek świdnickiego klubu.

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved