Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Jerzy Mróz: Zespoły przyjadą w najsilnieszych składach

Jerzy Mróz: Zespoły przyjadą w najsilnieszych składach

fot. archiwum

Za miesiąc odbędzie się VII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Wezmą w nim udział reprezentacje Polski A, Polski B, Hiszpanii, Chin, Serbii oraz Włoch. - Składy wszystkich drużyn są już potwierdzone - powiedział Strefie Siatkówki Jerzy Mróz.

Do rozpoczęcia turnieju pozostał niecały miesiąc. Póki co przy organizacji pracują dwie, trzy osoby. Jerzy Mróz potwierdził, że w drukarni są już projekty plakatów reklamujących imprezę. Wśród atrakcji jest zaplanowany występ Ryszarda Rynkowskiego oraz zespołu Czerwony Tulipan z Olsztyna.

Kiedy oficjalnie podano, że VII Memoriał odbędzie się w Łodzi, Jerzy Mróz zapewniał, że postara się, aby w roku 2010 impreza powróciła do Olsztyna. Zapytaliśmy czy nadal podtrzymuje tą decyzję. – Nie mówię, że nie. Zobaczymy jak nam to wszystko pójdzie na obcym terenie.

Memoriał będzie drugą imprezą siatkarską, po Lidze Światowej, która odbędzie się w nowej łódzkiej hali. Czy imprezie poświęconej pamięci Huberta Jerzego Wagnera uda się zapełnić całą halę? – Chciałbym, a jak będzie – czas pokaże. Jest już reklama w Rzeczpospolitej, na banerach w całej Polsce. Teraz pójdzie duża reklama w Telewizji Polsat. To wszystko na pewno będzie miało duży wpływ na zachęcenie kibiców do przyjazdu.Do Łodzi przyjadą w tym roku rewelacyjne zespoły. Oprócz obu polskich reprezentacji, kibice zobaczą w akcji Hiszpanów, Serbów, Włochów oraz Chińczyków. Organizatorzy próbowali namówić do udziału Brazylijczyków, którzy jednak w tym czasie zagrają w Mistrzostwach Ameryki Południowej. Jerzy Mróz jednak nie żałuje, że Canarinhos w tym roku nie wystąpią na Memoriale. – To by było niedobre, gdyby w tym roku była Brazylia i Serbia, i Włochy. A co by na drugi rok pani dała? – odpowiedział pytaniem na pytanie prezes fundacji. – Moim zdaniem powinien być taki jeden zespół najsilniejszy, pozostałe równe, no i oczywiście kadra Polski.

Jerzy Mróz potwierdził, że wszystkie reprezentacje pojawią się w Łodzi w najsilniejszych składach. – Dwanaście dni po Memoriale zagrają w Mistrzostwach Europy, więc tu nie ma już większego umiarkowania. Teraz będę już ci wyselekcjonowani zawodnicy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved