Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Sezon reprezentacyjny bez Michała Winiarskiego

Sezon reprezentacyjny bez Michała Winiarskiego

fot. archiwum

W lipcu okazało się, że leczenie kontuzjowanego kolana Mariusza Wlazłego przeciągnie się i będzie on mógł rozpocząć treningi dopiero we wrześniu. Jakby tego było jeszcze mało, podczas zgrupowania urazu doznał Michał Winiarski, podstawowy przyjmujący kadry.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", uraz którego przyjmujący polskiej ekipy doznał w czasie zgrupowania w Spale, jest poważny. Zawodnik włoskiego Itasu Trentino po zakończeniu sezonu dostał kilka tygodni wolnego, aby uporać się z kontuzją kręgosłupa. Uporał się, ale na zgrupowaniu miał koszmarnego pecha – uszkodził sobie bark.

Winiarski udał się na badania do Włoch, ale na razie ich wyniki są utrzymywane w tajemnicy. Ryszard Bosek, menedżer zawodnika, zdradził tylko, że nie są one dobre.

"Gazeta Wyborcza" dowiedziała się, że najlepszy polski siatkarz w 2008 roku, najprawdopodobniej będzie musiał poddać się operacji. To natomiast  oznacza przynajmniej trzymiesięczną przerwę w treningach. Wiele wskazuje więc na to, że w eliminacjach siatkarskiego mundialu, które w połowie sierpnia odbędą się w Gdyni, nie zobaczymy ani Wlazłego, ani Winiarskiego. Na wrześniowych ME w Turcji też ich raczej nie zobaczymy.Trudno było wyobrazić sobie gorszy scenariusz. Bez dwóch "asów atutowych" siła reprezentacji Polski zdecydowanie słabnie. W tej chwili nie mamy bowiem zawodników dorównujących klasą Wlazłemu i Winiarskiemu. Za tego pierwszego grać będzie 32-letni Piotr Gruszka, zastępcą "Winiara" może być ktoś z trójki Michał Bąkiewicz, Bartosz Kurek, Zbigniew Bartman.

źródło: Gazeta Wyborcza, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved