Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Rosjanie jadą do Belgradu po złoto

Rosjanie jadą do Belgradu po złoto

fot. archiwum

Reprezentacja Rosji do samego końca fazy grupowej walczyła o prawo gry w Final Six Ligi Światowej. Dzięki korzystnym wynikom ostatnich meczów, podopiecznych Daniele Bagnoliego zobaczymy w Belgradzie. - To był mały cud sportowy - przyznaje szkoleniowiec Sbornej.

W tym samym tonie wypowiada się Siergiej Tietiuchin , przyznając, że w decydujących momentach reprezentacji Rosji sprzyjało szczęście – Pan Bóg był po naszej stronie na finiszu fazy grupowej. Coś podobnego miało miejsce w czasach Giennadija Szypulina. Szczerze? Nie wierzyłem. Jestem realistą. Nigdy nie liczę na cuda – przyznał Tietiuchin.

Przypomnijmy, że Rosjanie w tegorocznej Lidze Światowej walczyli w grupie C, w klasyfikacji końcowej ulegając Kubańczykom. Do Serbii pojadą jednak jako najlepszy zespół z drugiego miejsca. Rosjanie do ostatniej kolejki prowadzili korespondencyjną walkę z Włochami. Azzuri nie wytrzymali jednak presji i w ostatnim meczu oddali punkt Chińczykom, wygrywając tylko 3:2. Tym samym do Belgradu pojadą podopieczni Bagnoliego.

Ostatni raz Rosja triumfowała w Lidze Światowej w 2002 roku. Czas to zmienić – przyznał Wadim Chamuckich . Rosjanie nie zamierzają w turnieju finałowym polegać tylko i wyłącznie na szczęściu. Ostatni mecz fazy grupowej rozgrywali w Warnie i to z tego miasta polecieli do Sofii, skąd autobusem dojechali do Belgradu. Reprezentacja Rosji była pierwszą drużyną, która zjawiła się w stolicy Serbii przed finałem Ligi Światowej.Siatkarzy Spornej czeka niełatwe zadanie. Na drodze do awansu do półfinału Ligi Światowej stoją bowiem mistrzowie olimpijscy, Amerykanie, oraz gospodarze turnieju – Serbowie. Specjalnie z okazji finału Ligi Światowej, do reprezentacji Serbii powróci Nikola Grbić , który po Igrzyskach w Pekinie zapowiedział zakończenie kariery reprezentacyjnej. Trener Kolaković będzie miał do dyspozycji także Andriję Gerića czy Ivana Miljkovića . – Serbowie są mistrzami Final Six. Do tego nie należy zapominać o ich kibicach, którzy z pewnością będą robić wszystko, aby pomóc swojej drużynie – ocenił Wadim Chamucki.

Wypowiedź Siergieja Tietiuchina z plusliga.pl

źródło: inf. własna, news.sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved