Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Castellani wraca do Bełchatowa

Castellani wraca do Bełchatowa

fot. archiwum

Reprezentacji Polski siatkarzy nie udało się awansować do Final Six Ligi  Światowej 2009. Ale nie oznacza to wcale dłuższego urlopu dla siatkarzy. W ramach przygotowań do kwalifikacji do mistrzostw świata  kadra narodowa zagra z Bułgarią w Bełchatowie.

Kadrowicze od początku tygodnia przygotowują się do eliminacji do mistrzostw świata, które zostaną od 14-16 sierpnia rozegrane w Gdyni. Mieszkają w Sport Hotelu, a trenują w hali Energia. Były plany, że od poniedziałku podopieczni Daniela Castellaniego przeniosą się do hotelu Wodnik w Słoku, a ich miejsca zajmą Bułgarzy. Okazało się jednak, że Polacy zostaną w Bełchatowie.

Dlaczego na bazę siatkarzy wybrano właśnie Bełchatów? Głównym powodem był brak miejsc w COS-ie w Spale. Poza tym Bełchatów leży w środku Polski, więc w weekendy, kiedy nie ma zajęć, zawodnikom łatwiej dojechać do domów niż np. z Zakopanego czy Milicza. – W naszej hali niczego nie brakuje, o czym można było przekonać się podczas przygotowań Skry – opowiada Konrad Piechocki , prezes klubu z Bełchatowa. Mistrzowie Polski od trzech lat ćwiczą przed sezonem tylko na własnych obiektach. Jak widać po wynikach zespołu, przynosi to sukcesy.

Castellani powołał do kadry 19 zawodników. Wśród nich jest pięciu aktualnych siatkarzy PGE Skry: Michał Bąkiewicz, Bartosz Kurek, Daniel Pliński, Marcin Możdżonek i Piotr Gacek. Jednak w przygotowaniach bierze udział tylko 17. Brakuje kontuzjowanego Michała Winiarskiego , przebywającego na leczeniu we Włoszech, oraz Karola Kłosa , który z młodzieżową reprezentacją Polski poleciał na mistrzostwa świata do Indii.

W przyszłym tygodniu do Bełchatowa przyjedzie reprezentacja Bułgarii. Zapowiadany jest najsilniejszy skład – z Matejem Kazijskim , Vladimirem Nikołowem i Planemen Konstantinovem . Trenerzy – Castellani i Silvano Prandi – umówili się na rozegranie trzech meczów kontrolnych. Oficjalny będzie jeden – w przyszły piątek o godz. 18. Tydzień wcześniej na stronie internetowej Skry – www.skra.pl – rozpocznie się sprzedaż biletów (po 20 i 10 zł). Będzie można je kupić 30 i 31 lipca w kasie klubu.

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved