Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Buniak: Zaklimatyzowałem się w Wieluniu

Bartosz Buniak: Zaklimatyzowałem się w Wieluniu

fot. archiwum

- Już się zaaklimatyzowałem w Wieluniu, atmosfera w drużynie jest fantastyczna. Osiągnąłem jeden sukces z Wieluniem i będę czekać na kolejny. Przyznał Bartosz Buniak, który po znakomitym sezonie postanowił pozostać w Wieluniu.

Podpisałeś kontrakt z Pamapolem. Dlaczego Wieluń, a nie renomowane Jastrzębie z którego również miałeś propozycje współpracy?

– Tak, owszem podpisałem kontrakt z Pamapolem dlatego, iż już się zaaklimatyzowałem w Wieluniu, atmosfera w drużynie jest fantastyczna. Osiągnąłem jeden sukces z Wieluniem i będę czekać na kolejny. Jest to małe miasteczko, wszędzie blisko, a w planach mam rozpoczęcie studiów uzupełniających w tym mieście.

Twoje doświadczenie w starciu z drużynami z górnej półki jest niewielkie ale jakże cenne. Jak oceniasz swoje szanse z gwiazdami Plusligi?– Tak, zgadza się moje  Doświadczenie jest niewielkie, ale mam nadzieje ze będzie większe poprzez grę. Szanse są zawsze póki piłka jest w grze.

Twoja kariera potoczyła się zawrotnie. Z nieznanego Grudziądza poprzez 2-ligowy Racibóż pojawił się jeszcze wtedy nieznany chłopak który hitem wdarł się do pierwszej ligi zostając jej najlepszym blokującym, awansując przy tym do elity. Jaką masz receptę na sukces dla młodych zawodników którzy marzą o takich sukcesach?

– Do sukcesów jeszcze droga daleka. Najważniejsze jest ciężka praca na treningach, a później samo zaowocuje na meczach. Dla młodzieży jest wiele autorytetów, ja również miałem swoje. Zasada jest prosta jak w każdym zawodzie – jeśli chcesz osiągnąć więcej, musisz przede wszystkim tego chcieć więcej niż inni oraz pracować więcej niż inni.

Masz wakacje, odpoczywasz. Jakie są twoje plany na wakacje i kiedy powrót do Wielunia?

– Wakacyjne plany po części już zrealizowałem. Wybiorę się jeszcze na parę dni nad morze, rekreacyjnie poodbijam w siatkówkę plażowa, poodwiedzam znajomych, a pierwszy trening mamy zaplanowany na 3 sierpnia.

Czy Pamapol może ponownie stać się czarnym koniem rozgrywek Plusligi, jak stało się to w poprzednim sezonie w pierwszej lidze?

– Na te pytanie mogę odpowiedzieć dopiero po sezonie.

Stelmach, Nowak to bardzo doświadczeni zawodnicy. Czy sądzisz, że wkomponują się w tak młody zespół jakim jest Pamapol?

– Tak, wkomponują. W ubiegłym sezonie był Maciek Bartodziejski ,który idealnie był dopasowany do naszego zespołu. Można było się od niego wiele nauczyć. Mam nadzieje, że tak i będzie w tym sezonie.

* Rozmawiał Michał Kuskowski (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved