Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT w Marsylii: Kądzioła i Szałankiewicz w turnieju głównym

WT w Marsylii: Kądzioła i Szałankiewicz w turnieju głównym

fot. archiwum

Reprezentanci Polski w siatkówce plażowej - Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz - mieli sporo szczęścia w pierwszym dniu męskiego turnieju z cyklu Swatch FIVB World Tour, który rozgrywany jest w Marsylii. W kwalifikacjach otrzymali bowiem wolny los.

Dzięki temu polska ekipa nie musiała dzisiaj walczyć o awans do turnieju głównego. Niestety będzie to jedyna męska para z Polski na tym etapie rywalizacji. Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek nie wystartowali jednak kwalifikacjach z powodu nie do końca wyleczonej kontuzji Fijałka.

W turnieju głównym w rywalizacji pań wystartowały dwie ekipy z Polski. Katarzyna Urban i Joanna Wiatr niestety pożegnały się z rywalizacją już w pierwszej rundzie. Lepsze okazały się, rozstawione z numerem 41., Rosjanki Bratkova i Ukolova. Biało-czerwone nie potrafiły nawiązać równej w walki w żadnym z dwóch setów. W obu Rosjanki wychodziły na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymywały do samego końca.

Bratkova/Ukolova – Urban/Wiatr 2:0
(21:15, 21:14)Monika Brzostek i Karolina Sowała miały zdecydowanie bardziej udaną I rundę. Ich rywalkami były Brytyjki Mullin/Dampney. Polki przegrały wprawdzie pierwszego seta, jednak doskonale zrewanżowały się Brytyjkom w drugiej partii. Wygrały ją aż 21:12. Największe emocje i nerwy przyniósł tie-break, w którym zacięta walka punkt za punkt doprowadziła do gry na przewagi. W niej lepsze okazały się nieco wyżej notowane Polki, które wygrały 17:15.

Biało-czerwone nie miały szczęście w turniejowej drabince. W II rundzie zmierzą się bowiem z Brazylijkami Talitą i Marią Antonelli.

Sowała/Brzostek – Mullin/Dampney 2:1
(18:21, 21:12, 17:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę