Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT w Marsylii: Kądzioła i Szałankiewicz w turnieju głównym

WT w Marsylii: Kądzioła i Szałankiewicz w turnieju głównym

fot. archiwum

Reprezentanci Polski w siatkówce plażowej - Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz - mieli sporo szczęścia w pierwszym dniu męskiego turnieju z cyklu Swatch FIVB World Tour, który rozgrywany jest w Marsylii. W kwalifikacjach otrzymali bowiem wolny los.

Dzięki temu polska ekipa nie musiała dzisiaj walczyć o awans do turnieju głównego. Niestety będzie to jedyna męska para z Polski na tym etapie rywalizacji. Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek nie wystartowali jednak kwalifikacjach z powodu nie do końca wyleczonej kontuzji Fijałka.

W turnieju głównym w rywalizacji pań wystartowały dwie ekipy z Polski. Katarzyna Urban i Joanna Wiatr niestety pożegnały się z rywalizacją już w pierwszej rundzie. Lepsze okazały się, rozstawione z numerem 41., Rosjanki Bratkova i Ukolova. Biało-czerwone nie potrafiły nawiązać równej w walki w żadnym z dwóch setów. W obu Rosjanki wychodziły na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymywały do samego końca.

Bratkova/Ukolova – Urban/Wiatr 2:0
(21:15, 21:14)Monika Brzostek i Karolina Sowała miały zdecydowanie bardziej udaną I rundę. Ich rywalkami były Brytyjki Mullin/Dampney. Polki przegrały wprawdzie pierwszego seta, jednak doskonale zrewanżowały się Brytyjkom w drugiej partii. Wygrały ją aż 21:12. Największe emocje i nerwy przyniósł tie-break, w którym zacięta walka punkt za punkt doprowadziła do gry na przewagi. W niej lepsze okazały się nieco wyżej notowane Polki, które wygrały 17:15.

Biało-czerwone nie miały szczęście w turniejowej drabince. W II rundzie zmierzą się bowiem z Brazylijkami Talitą i Marią Antonelli.

Sowała/Brzostek – Mullin/Dampney 2:1
(18:21, 21:12, 17:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved