Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Triumfatorzy Grand Prix Świecia wyłonieni

Triumfatorzy Grand Prix Świecia wyłonieni

fot. archiwum

Mimo fatalnej aury finał tegorocznego Grand Prix Świecia w piłce siatkowej rozgrzał wszystkich. W najlepszych humorach z Deczna wyjechali zwycięzcy: Hanna Łukasiewicz/Zuzanna Gapińska oraz Szymon Kapeliński/Kamil Brachowski.

Młodzi siatkarze po raz kolejny udowodnili, że potrafią grać w każdych warunkach i nawet ulewy im nie są straszne. W niedzielnym, deszczowym turnieju wzięło udział 10 par, w tym trzy żeńskie. W zawodach niespodziewanie wystartował kadrowicz Dawid Konarski (Delecta Bydgoszcz), który zawitał do domu po zgrupowaniu reprezentacji Polski juniorów. Wkrótce świecianin wylatuje na mistrzostwa świata do Indii.

Liderki z klasą

Wśród kobiet wszystko jasne było po dwóch turniejach, po których samodzielnie w klasyfikacji prowadziły Hanna Łukasiewicz i Zuzanna Gapińska. Liderki nie odpuściły także ostatniej konfrontacji wygrywając wszystkie mecze. Drugie miejsce w turnieju oraz końcowej klasyfikacji zajęły siostry Wenerskie – Monika i Kasia.



Jeden punkcik

Ciekawiej było w turnieju mężczyzn, gdzie walka o końcowy tryumf trwała do ostatniej piłki. Niespodziewanie, ale w pełni zasłużenie, grand prix zdobyła para Szymon Kapeliński/Kamil Brachowski (Bydgoszcz/Sępól-no). Drugie miejsce, ze stratą tylko jednego punktu, zajęli uważani za faworytów cyklu bydgoszczanie Rafał Szopiński i Paweł Kroll. Brąz przypadł najlepszej parze gospodarzy Paweł Kułakowski/Patryk Ośmieła.

Klasyfikacja końcowa:

Kobiety:
1. Hanna Łukasiewicz/Zuzanna Gapińska – 88 pkt
2. Monika Wenerska/Kasia Wenerska – 82
3. Justyna Opoń/Kasia Pawlikowska (Sabina Rożek) – 53
4. Żaneta Hajne/Joanna Święcicka (Świecie) – 30

Mężczyźni:
1. Szymon Kapeliński/Kamil Brachowski – 87 pkt
2. Rafał Szopiński/Paweł Kroll – 86
3. Paweł Kułakowski/Patryk Ośmieła – 83
4. Tomasz Janowski/Michał Paczkowski – 77
5. Bartek Nadrakowski/Mirosław Wróblewski – 70.5
6. Bartosz Kaczmarek/Radosław Kapczuk – 68
7-8. Tomasz Wojnowski/Sławomir Wojnowski (Kijewo Królewskie),
Paweł Grubecki/Mateusz Grubecki (Chełmża) – po 45.5
9. Bartosz Karbownik/Tomek Westfalewski (Świecie) – 44.5,
10. Miłosz Płomiński/Bartek Płomiński (Unisław) – 37

Trzy najlepsze pary w każdej kategorii otrzymały puchary oraz nagrody pieniężne. Wręczył je przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu Jerzy Wójcik. Organizatorami grand prix byli: OKSiR Świecie, OW "Deczno" i TKKF "Celuloza".

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę