Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Trefl Gdynia ma apetyt na PlusLigę

Trefl Gdynia ma apetyt na PlusLigę

fot. archiwum

Siatkarki Trefla w ubiegłym sezonie pewnie wywalczyły sobie awans na zaplecze ekstraklasy. Spośród 27 meczów tylko jeden nie zakończył się ich zwycięstwem. Wobec zbudowania tak mocnego składu może dziwić ogromna rotacja zawodniczek w drużynie po sezonie.

Monika Gorszyniecka, Emilia Reimus oraz Anna Sołodkowicz to jedyne siatkarki, które pozostały w klubie. Prezentacja nowego zespołu odbędzie się 28 lipca.

Przebudowa zespołu została rozpoczęta zaraz po zakończeniu sezonu i była prowadzona przez kadrę trenerską, która wywalczyła awans. Główną ideą było zbudowanie zespołu, który podejmie walkę o PlusLigę, a nie wszystkie siatkarki miały możliwość przedłużenia z nami umów – tłumaczy prezes Trefla Gdynia, Adam Okuniewski.

Można jednak odnieść wrażenie, że klub powtarza swoje niedawne błędy. Podobnie wyglądała wymiana składu w Treflu Gdańsk, gdzie po pewnym awansie do ekstraklasy z "maszyny do wygrywania" nie pozostało zupełnie nic. Prezes nie ma jednak obaw przed nadchodzącym sezonem.Uważam, że jest mało prawdopodobne, aby powtórzył się układ kilku niekorzystnych i jednoczesnych przypadków w nadchodzącym sezonie.

Kibice liczą na sukcesy, ponieważ odmłodzony Trefl Gdynia jest drużyną bardzo obiecującą. Na pozycji przyjęcia do Anny Sołodkowicz dołączyły Aleksandra Kruk (Gwardia Wrocław), Natalia Nuszel (Gedania Żukowo) oraz Magdalena Lenz (TPS Rumia). Drugą rozgrywającą, obok Gorszynieckiej, została Marta Szymańska (Piast Szczecin). Trefl zdecydował się na zupełnie nowe zestawienie środkowych. Sprowadzono Edytę Rzenno (Piast), Ewelinę Toborek (Winiary Kalisz) oraz Monikę Naczk (Centrostal Bydgoszcz). Gdyńscy działacze podpisali również umowy z libero Izabelą Śliwą (Wisła Kraków) oraz atakującą Tamarą Kaliszuk (Gedania Żukowo).

Wydaje się, że w drużynie tkwi spory potencjał, może ona odnieść sukces. O to zadba, podobnie jak w ubiegłym sezonie, trener Edward Pawlun.

Nie są jeszcze znane ceny biletów. Trwają także rozmowy w sprawie rozgrywania meczów w gdyńskiej hali GOSiR. Więcej szczegółów kibice poznają najprawdopodobniej w połowie września. Liga startuje od października, ale zarówno zawodniczki, jak i prezes już gorąco zachęcają do przybycia na mecze.

Będziemy starały się tworzyć wspaniałe widowisko, cieszyć się grą oraz zarażać kibiców naszym entuzjazmem – zapewnia Tamara Kaliszuk.

Prosimy osoby, które chciałyby utworzyć klub kibica Trefla Gdynia, o kontakt z naszym klubem, ponieważ zarząd jest bardzo zainteresowany taką inicjatywą i jest gotowy udzielić daleko idącej pomocy – mówi Okuniewski.

Obecnie siatkarki i kadra szkoleniowa przebywają na urlopach, ale niebawem powrócą do treningów. Drużyna Trefla Gdynia zostanie oficjalnie zaprezentowana na plaży miejskiej w Gdyni 28 lipca o godz. 14. Od 18 do 20 września planowany jest turniej o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni z udziałem zespołów PlusLigi Kobiet.

Autorem artykułu jest Katarzyna Wirkowska

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę