Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sokół Chorzów przed sezonem 2009/2010

Sokół Chorzów przed sezonem 2009/2010

fot. archiwum

Już 31 lipca nastąpi pierwsze po wakacjach spotkanie zespołu chorzowskiego Sokoła. Zespół przez pierwsze trzy tygodnie będzie trenował na własnych obiektach, a na przełomie sierpnia i września planowany jest 9-10 dniowy obóz przygotowawczy  w Milówce.

W chorzowskim zespole w tegorocznych rozgrywkach zabraknie reprezentującej Chorzów od kilku lat Moniki Konsek , która przeniosła się do Wrocławia. Również w tegorocznym składzie nie zobaczymy obu Patrycji Settnik i Młodzieniewskiej które zdecydowały się zakończyć sportową karierę. Natomiast klub nie przedłużył kontraktu z Natalią Koryzną i Katarzyną Furtak.

Mając w pamięci przewlekła kontuzję Weroniki Kaczmarek i problemy z rozegraniem zarząd sekcji zdecydował się podpisać kontrakt z rozgrywającą Agnieszką Sojką (1991r.) – zawodniczką młodą, ale obytą już z I ligowymi parkietami (KSZO Ostrowiec Św.) oraz grą na reprezentacyjnym szczeblu (reprezentacja Polski juniorek), która w zeszłym roku reprezentowała barwy Legionovii Legionowo. Agnieszka niejednokrotnie pokazywała, iż nie boi się niekonwencjonalnych rozwiązań na parkiecie które skutecznie gubią blok rywali.

Inną zakontraktowaną zawodniczką która również ma bogate doświadczenie w grze w reprezentacji juniorek (aktualnie reprezentuje Polskę na Mistrzostwach Świata juniorek w Meksyku), a będzie reprezentowała Sokół Chorzów w przyszły sezonie jest przyjmująca Katarzyna Lisiecka (1990r.)- wychowanka MKS Myszków, w zeszłym sezonie reprezentowała SMS Sosnowiec. Jak przystało na zodiakalnego byka jest osobą bardzo pracowita i ambitną w dążeniu do celu.Kolejnym nowym nabytkiem chorzowskiego zespołu jest Marta Wellna (1988r.) (przyjęcie/atak) zawodniczka która bardzo udanie prezentowała się w zeszłym roku w barwach Chemika Police głównie w rundzie wiosennej będąc niejednokrotnie wyróżniające się zawodniczką swojego zespołu. – "Dzięki Marcie wygraliśmy spotkanie" – tak kilkakrotnie opisywał swoja zawodniczkę były trener Mariusz Bujek.

Na pozycji libero chorzowski zespół reprezentować będzie wychowanka Nafty II Piła – Karolina Zapaśnik (1990r.) której gra w polu niezwykle zaimponowała trenerom chorzowskiego zespołu podczas testów jak również reporterom podczas MP juniorek w Mysłowicach na uhonorowanie partii kibice mogli zobaczyć bardzo długą wymianę, w której popis swoich umiejętności dały libero obu drużyn: Izabela Śliwa oraz Karolina Zapaśnik…

Zespół uzupełniony został o wychowankę Angelikę Wardęga (1992r.) grającą na pozycji przyjmującej lub libero, a czyniącą praktycznie z miesiąca na miesiąc duże postępy w grze. Zawodniczkę która mimo niespełna 17 lat zdobyła złoty medal w finale OOM w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Poza tym w klubie pozostały Magdalena Fedorów, Barbara Furtak, Weronika Kaczmarek, Dorota Malinowska, Sandra Szczygioł i Ksymena Wysocka.

"Czasy są dość trudne więc na pewno staraliśmy się w okresie transferowym postępować ostrożnie i rozważnie. Wszak część sponsorów może ze względu na problemy finansowe wycofać się. Braliśmy to pod uwagę – gdyż bardzo łatwo jak widać na przykładzie innego zespołu z zeszłego roku przeszarżować z kosztami – dlatego też dość bezpiecznie domykamy budżet na sezon 2009/2010 " – powiedział prezes chorzowskiego zespołu Przemysław Reszka.

"Z transferów jesteśmy zadowoleni – z jednym może wyjątkiem gdyż nie udało nam się pozyskać atakującej która jeszcze bardziej podniosłaby siłę uderzeniową naszego zespołu a która wybrała klub z Wielkopolski. Mam jednak nadzieję, że mieszanka młodości i dużej indywidualnej ambicji nowych zawodniczek w połączeniu z doświadczeniem, zgraniem pozostałych zawodniczek stworzy zespół który powalczy skutecznie na parkietach I ligi" – dodał na koniec.

 

źródło: sokolchorzow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved