Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Prielożny zaskoczony transferem Doroty Świeniewicz

Prielożny zaskoczony transferem Doroty Świeniewicz

fot. archiwum

Gdy w sobotę wieczorem Dorota Świeniewicz podpisywała roczny kontrakt z BKS-em Aluprofem, trener Igor Prielożny nie miał o tym zielonego pojęcia. - Ja nic o tej umowie nie wiem - dziwił się jeszcze dzień później szkoleniowiec.

Kto więc kompletuje kadrę w BKS-ie? – Teoretycznie powinien się tym zajmować trener, jednak on nie mógł się zdecydować. Na początku chciał środkową, ale Agnieszka Bednarek odmówiła, a Maja Tokarska poszła do Piły. O tym, że rozmawiam ze Świeniewicz, trener wiedział, tylko sam podpis mógł być dla niego zaskoczeniem. Jestem zaskoczony reakcją Prielożnego. Chyba musi pozbierać myśli po wakacjach – żartuje Ryszard Bortliczek, dyrektor klubu.

O tym, że klub podpisał z nią umowę, dowiedziałem się od dziennikarzy. Jak to skomentuję? Wolę nie wypowiadać się na ten temat, bo nie chcę krytykować moich szefów. Oni zdecydowali się na sprowadzenie przyjmującej, a my potrzebowaliśmy przecież środkowej – mówi rozkładając bezradnie ręce.

Świeniewicz od pół roku nie grała, w grudniu zeszłego roku rozwiązała kontrakt z włoskim Tena Santeramo. Niedawno dołączyła do reprezentacji Polski, której w miniony weekend pomogła awansować do przyszłorocznych mistrzostw świata. – To doskonała zawodniczka, dysponuje świetnym przyjęciem. Urodzona liderka – chwali 37-letnią siatkarkę Czesław Świstak, prezes BKS-u.

Prielożny nie jest do końca przekonany. – Szukaliśmy zawodniczki na inną pozycję, a przyjmujące mamy już cztery – twierdzi Prielożny.

Trener w ostatnich miesiącach przeglądał dziesiątki kaset z grą wielu siatkarek. Jeździł z turnieju na turniej. Ostatecznie wypatrzył 22-letnią Amerykankę Morgan Beck , która może grać jako przyjmująca i atakująca. Blondynka z Kalifornii to jedna z najlepszych amerykańskich siatkarek młodego pokolenia. – Jest w szerokiej kadrze reprezentacji USA. Ona chciała u nas grać, na pewno byłaby dużym wzmocnieniem – uważa szkoleniowiec.

Po niespodziewanym transferze Świeniewicz tematu Morgan Beck już jednak w BKS-ie nie ma. – Przyszła do nas Dorota i kadra jest zamknięta – twierdzi prezes Świstak. – Joanna Kaczor widziała tę Morgan w akcji i mówiła mi, że ona BKS-u nie zbawi – kręci głowa dyrektor Bortliczek. – Może trener chciałby reprezentację Rosji albo Brazylii mieć do dyspozycji? My nie jesteśmy w stanie mu tego zagwarantować – dodaje.

Czy nieporozumienia na linii trener – władze klubu mogą oznaczać, że stanowisko szkoleniowca jest zagrożone? – Nie było takiego problemu i nie sądzę, żeby był. Chyba że trener będzie miał inny pomysł. Robimy wszystko, by trener był zadowolony, ale on też musi się do tego przyłączyć – apeluje Bortliczek.źródło: Gazeta Wyborcza, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę