Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piłkarski trening Jadaru Radom

Piłkarski trening Jadaru Radom

fot. archiwum

Ekipa Jadaru Radom najpierw odbyła półgodzinną rozmowę z prezesem klubu Tadeuszem Kupidurą, a następnie zabrała się do ostrych ćwiczeń - tak oto minęły inauguracyjne zajęcia przygotowawcze radomian do startu w PlusLidze.

W ubiegłorocznych rozgrywkach przejąłem zespół dość późno, w trudnej sytuacji. Czułem się na siłach i wiedziałem, że tych chłopaków stać na dobrą grę. Wpoiłem im, iż nie należy się nikogo bać, z każdym rywalem należy grać odważnie i być pewnym swoich umiejętności. Kto tak myśli, jest w stanie osiągnąć w sporcie jakiś wynik. Uważający inaczej nie ma czego szukać – powiedział przed pierwszym treningiem trener Jan Such.Nasze szeregi zasilili bardzo dobrzy gracze, na czele z byłym reprezentantem kraju Robertem Pryglem. Są także: Michał Kaczmarek, którego świetnie znam z Rzeszowa, oraz Grzegorz Szumielewicz, którego chyba nie trzeba w Radomiu żadnemu kibicowi siatkówki przedstawiać. Początkowo na pozycję środkowego miał być pozyskany Kubańczyk Ihosvany Hernandez, jednak stało się inaczej. Niemniej, jesteśmy zadowoleni z transferów.

Prezes klubu Tadeusz Kupidura nie mówił zbyt długo, ale treściwie. Jasno nakreślił cel na nadchodzący sezon:- Interesuje nas walka o środek tabeli, co z takim składem jest możliwe do zrealizowania. Zawierzyłem trenerowi Suchowi, jego doświadczeniu i warsztatowi. Ma do dyspozycji zespół od samego początku przygotowań.

Trener radomskiego jedynaka w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju Jan Such miał do dyspozycji 11 zawodników. Na pierwszym treningu (tak będzie niemal do końca sierpnia) zabrakło trzech kadrowiczów: Macieja Pawlińskiego, Grzegorza Kosoka i Adriana Stańczaka. Wymienieni razem z pozostałymi siatkarzami z kadry Polski B sposobią się do startu w Memoriale im. Huberta Wagnera. W Radomiu ćwiczyli za to rekonwalescenci Marcin Kocik i Wojciech Żaliński. Przypomnijmy, obaj okres letniego odpoczynku wykorzystywali także na leczenie pozostałości urazowych z poprzedniego sezonu.Ponadto pierwsze hektolitry potu w barwach Jadaru zaliczyli m.in. nowo pozyskani atakujący Robert Prygiel, przyjmujący Grzegorz Szumielewicz i środkowy bloku Michał Kaczmarek. Dla dwóch pierwszych treningi w Radomiu to powrót do przeszłości. Kibice radomskiej siatkówki pamiętają bowiem doskonale ich występy w barwach drużyny z grodu nad Mleczną sprzed kilku lat.

Dwugodzinne zajęcia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji miały charakter wprowadzający. Porcja biegu, ćwiczenia rozciągające, ogólnorozwojowe, wzmacniające stawy barkowe z piłkami lekarskimi oraz gra w piłkę nożną. Taki zestaw zaproponował trener Such swoim podopiecznym. Podczas futbolowej gierki aktywni byli zwłaszcza Sirianis Hernandez i Maikel Salas.

Kubańczykom wyraźnie przypadło do gustu strzelanie piłki do piłkarskiej bramki. Kiedy większość siatkarzy Jadaru popisywała się umiejętnościami piłkarskimi, indywidualne ćwiczenia pod okiem Dominika Kwapisiewicza (asystent trenera Sucha) zaliczał Kocik. Popularny "Kocur" miał bowiem do wykonania dodatkową porcję dystansu biegowego.

Autorem tekstu jest Radosław Olchowski

Wypowiedzi Jana Sucha i Tadeusza Kupidury pochodzą z serwisu SportRadom.pl

źródło: sport.pl, SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved