Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Czarnowski: Chciałbym kiedyś wrócic do Olsztyna

Patryk Czarnowski: Chciałbym kiedyś wrócic do Olsztyna

fot. archiwum

- Chciałbym kiedyś wrócić do Olsztyna i grać, bo podoba mi się w tym mieście - mówi były zawodnik AZS-u UWM Olsztyn, Patryk Czarnowski, który spędza wakacje w rodzinnej w Ostródzie. W przyszłym sezonie będzie nadal reprezentował Jastrzębski Węgiel.

Co chciał pan udowodnić odchodząc z Olsztyna?

Miałem dość siedzenia na ławce. Zależało mi na grze. Poszedłem do Jastrzębia, żeby się przebić do szóstki i się udało. I właśnie na rok przedłużyłem kontrakt z Jastrzębskim Węglem.

A działacze z Olsztyna nie chcieli pana zatrudnić?Co roku kontaktuję się z olsztyńskimi działaczami. W tym roku rozmawiali ze mną w marcu i kontakt się urwał. Ale jak wszyscy wiedzą, klub miał poważne problemy finansowe. Patrząc z boku na to, co dzieje się teraz w Olsztynie, widać, że budują ekipę na przetrwanie sezonu, żeby wyjść na prostą. I słusznie. Prezes Mariusz Szyszko działa prężnie. On jest z Olsztyna, grał tu wiele lat, zna klimat. Jemu na pewno bardzo zależy na tym, by AZS był w czołówce. Olsztyn ma warunki i zasługuje na mistrzostwo Polski i wróci na pudło. Chciałbym tu kiedyś wrócić i grać, bo podoba mi się w tym mieście .

Co powie pan o występach reprezentacji w Lidze Światowej?

Prawdę mówiąc, nie oglądam siatkówki w telewizji. Wolę na żywo. Ale kilka widziałem. No cóż, widać młodość, brak doświadczenia, dużo świeżości i brak stabilności. Stąd takie, a nie inne wyniki .

Gra tam kilku pańskich kolegów z czasów juniorskich w SMS. Nie zazdrości im pan?

Wiadomo, że każdy dąży do gry w reprezentacji. Koledzy z SMS Marcin Możdżonek i Marcin Gromadowski zrobili ogromne postępy i miło popatrzeć, jak grają. Oni w tej chwili pasują do reprezentacyjnej układanki. Ja też się rozwijam i może kiedyś będę pasował do kadrowych puzzli. Póki co robię swoje i nie płaczę z braku powołania do reprezentacji .

* Autor tekstu: Marcin Tchórz

 

źródło: sport.wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved