Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Czarnowski: Chciałbym kiedyś wrócic do Olsztyna

Patryk Czarnowski: Chciałbym kiedyś wrócic do Olsztyna

fot. archiwum

- Chciałbym kiedyś wrócić do Olsztyna i grać, bo podoba mi się w tym mieście - mówi były zawodnik AZS-u UWM Olsztyn, Patryk Czarnowski, który spędza wakacje w rodzinnej w Ostródzie. W przyszłym sezonie będzie nadal reprezentował Jastrzębski Węgiel.

Co chciał pan udowodnić odchodząc z Olsztyna?

Miałem dość siedzenia na ławce. Zależało mi na grze. Poszedłem do Jastrzębia, żeby się przebić do szóstki i się udało. I właśnie na rok przedłużyłem kontrakt z Jastrzębskim Węglem.

A działacze z Olsztyna nie chcieli pana zatrudnić?Co roku kontaktuję się z olsztyńskimi działaczami. W tym roku rozmawiali ze mną w marcu i kontakt się urwał. Ale jak wszyscy wiedzą, klub miał poważne problemy finansowe. Patrząc z boku na to, co dzieje się teraz w Olsztynie, widać, że budują ekipę na przetrwanie sezonu, żeby wyjść na prostą. I słusznie. Prezes Mariusz Szyszko działa prężnie. On jest z Olsztyna, grał tu wiele lat, zna klimat. Jemu na pewno bardzo zależy na tym, by AZS był w czołówce. Olsztyn ma warunki i zasługuje na mistrzostwo Polski i wróci na pudło. Chciałbym tu kiedyś wrócić i grać, bo podoba mi się w tym mieście .

Co powie pan o występach reprezentacji w Lidze Światowej?

Prawdę mówiąc, nie oglądam siatkówki w telewizji. Wolę na żywo. Ale kilka widziałem. No cóż, widać młodość, brak doświadczenia, dużo świeżości i brak stabilności. Stąd takie, a nie inne wyniki .

Gra tam kilku pańskich kolegów z czasów juniorskich w SMS. Nie zazdrości im pan?

Wiadomo, że każdy dąży do gry w reprezentacji. Koledzy z SMS Marcin Możdżonek i Marcin Gromadowski zrobili ogromne postępy i miło popatrzeć, jak grają. Oni w tej chwili pasują do reprezentacyjnej układanki. Ja też się rozwijam i może kiedyś będę pasował do kadrowych puzzli. Póki co robię swoje i nie płaczę z braku powołania do reprezentacji .

* Autor tekstu: Marcin Tchórz

 

źródło: sport.wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę