Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kłopotów finansowych Panathinaikosu Ateny ciąg dalszy

Kłopotów finansowych Panathinaikosu Ateny ciąg dalszy

fot. archiwum

Sekcja siatkówki mężczyzn Panathinaikosu Ateny znalazła się w poważnych tarapatach finansowych. Wiadomo już, że nie obejdzie się bez cięć w tegorocznym budżecie. Działacze Zielonych Koniczynek szukają więc oszczędności.

Szefowie Panathinaikosu zaproponowali już zagranicznym zawodnikom obniżenie zarobków. Włodarze klubu mają za sobą pierwsze rozmowy z menedżerami siatkarzy.

W maju z AZS-u Olsztyn do ateńskiego zespołu przeniósł się rozgrywający Paweł Zagumny . Jak twierdzą media w Helladzie, w negocjacjach z naszym rodakiem w sprawie nowych warunków umowy pojawił się problem. Polak chce otrzymać podobno gwarancje, że jeśli teraz zgodziłby się na redukcję poborów, to w przyszłości nie pojawią się kolejne kłopoty z wypłatą zaakceptowanego przez niego wynagrodzenia.

Jednak Grekom o wiele trudniej prowadzi się ponoć rozmowy z agentem, reprezentującym Guillaume’a Samicę (z tym samym menedżerem związany jest Sean Rooney, który zdecydował się już odejść z Zielonych Koniczynek).



Z dobrze poinformowanych źródeł wiadomo też, że kolumbijski atakujący Liberman Agamez wstępnie zaakceptował pozostanie w Atenach, pomimo zmniejszenia wynagrodzenia w tym roku. Jednak oczekuje on, że w przyszłym sezonie, kiedy sytuacja finansowa w klubie poprawi się, jego pobory zostaną ponownie zwiększone i to jeszcze w taki sposób, aby zrekompensować obecną redukcję zarobków.

Należy wspomnieć, iż również greckich siatkarzy, występujących w Panathinaikosie nie ominą negocjacje w sprawie obniżenia zarobków.

Siatkarze Zielonych Koniczynek będą rywalami Jastrzębskiego Węgla w najbliższej edycji fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Autor: Wojciech Święch

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved