Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Igor Kolaković: Będziemy walczyć o każdy punkt

Igor Kolaković: Będziemy walczyć o każdy punkt

fot. archiwum

W Belgradzie wszystko gotowe do rozpoczęcia turnieju finałowego Ligi Światowej 2009, gdzie sześć zespołów będzie toczyć bój o prestiż i wielkie pieniądze. Na konferencji prasowej trenerzy zgodnie podkreślali swoje zadowolenie z awansu do tak elitarnego grona.

To wielka przyjemność gościć u siebie tak znakomite drużyny. Świadomość, że gramy przed własną publicznością motywuje nas do jeszcze lepszej postawy – zaznaczył szkoleniowiec gospodarzy Igor Kolaković.Jest tutaj sześć najlepszych ekip świata, więc naszym celem jest walka o każdy punkt. Przed nami ciężkie mecze, mamy silnych rywali w grupie, ale mam nadzieję, że nasi kibice dadzą nam duże wsparcie.

Nikt nie wywiera na nas ogromnej presji, ale dołożymy wszelkich starań, by osiągnąć możliwie jak najwięcej. Nasze oczekiwania i sportowe ambicje powinny być wysokie, ponieważ reprezentacja Serbii zwykle plasowała się wysoko. Postaramy się zaprezentować jak najlepiej.

Mamy możliwość zmierzyć się z najlepszymi zespołami na świecie, to niezwykle istotne dla moich siatkarzy – podkreślił szkoleniowiec Argentyny, Javier Weber.Oczywiście nie jesteśmy faworytami, bowiem drużyna Argentyny jest dopiero w fazie rozwoju. Obecnie myślimy tylko o naszym pierwszym przeciwniku, reprezentacji Kuby. Potem skoncentrujemy się na pojedynku z Brazylijczykami.– Mamy teraz nową drużynę, toteż awans do Final Six był naszym podstawowym celem – stwierdził brazylijski trener Bernardo Rezende.Nasi rywale w fazie interkontynentalnej nie byli aż tak wymagający, natomiast teraz sytuacja jest zupełnie odmienna. Argentyna to młody zespół, będący w obecnie świetnej formie. Dodatkowo mają znakomitego trenera. Kubańczycy z meczu na mecz grają coraz lepiej. Chcemy stanowić groźną konkurencję dla każdej drużyny.

– Na pewno po rozgrywkach Ligi Światowej do zespołu powróci Dante Amaral. Możliwe, że podobnie postąpi Andre Nascimento. Nie wiem jakie zamiary ma Gustavo Endres możliwe, że również wróci. Teraz jest czas, by młodsi brazylijscy siatkarze pokazali swój talent.

Awans do szóstki najlepszych to dla nas powód do dużej satysfakcji – przyznał Orlando Samuels Blackwood, trener reprezentacji Kuby. – Jesteśmy dopiero na początku budowy drużyny, mamy zawodników młodych i głodnych zwycięstw. Odnieśliśmy już jeden sukces – w fazie interkontynentalnej okazaliśmy się lepsi od dwóch silnych drużyn: Rosji i Bułgarii, toteż mamy nadzieję, że tu w Belgradzie także odnotujemy dobry występ.

– To mój pierwszy występ w Final Six Ligi Światowej jako trenera reprezentacji, dotąd pojedynki najlepszych drużyn oglądałem jedynie w TV… Awans do Final Six kosztował nas bardzo wiele wysiłku, ale sądzę, że przez to jesteśmy teraz drużyną mocniejszą. Musimy udowodnić to na boisku, co nie będzie łatwe. Wszystkie najlepsze drużyny na świecie sa tutaj i jestem bardzo zadowolony, że znaleźliśmy się w tym gronie – powiedział Daniele Bagnoli, szkoleniowiec „Sbornej".

– Wszystkie zespoły tutaj obecne w pełni zasłużyły na awans do szóstki najlepszych. Mimo, że Ligę Światową można określić mianem swoistych zawodów, sądząc po ilości zespołów z Europy w Final Six, możemy powiedzieć, że być może siatkówki europejskiej nie charakteryzuje już tak wysoki poziom jak to było dotychczas.

W naszej drużynie mieliśmy wiele zmian, nowi zawodnicy, również nowe twarze w sztabie szkoleniowym. Obraliśmy sobie za cel awans do Final Six i osiągnęliśmy go. Jestem bardzo zadowolony z moich graczy, zarówno tych ze „starej gwardii" jak i tych młodszych – mówił Alan Knipe, trener reprezentacji USA, zeszłorocznych triumfatorów Ligi Światowej. – W tym turnieju chcemy zagrać najlepiej jak potrafimy i dzięki temu ustalić, na jakim poziomie się znajdujemy.

Prowadzenie drużyny, która osiągnęła tak wiele nie jest takie trudne, sądzę, że byłoby gorzej, gdybym trenował młody, niedoświadczony zespół. Moi zawodnicy posmakowali już smaku sukcesu i teraz chcą więcej.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę