Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dorota Świeniewicz: Wróciłam na dobre

Dorota Świeniewicz: Wróciłam na dobre

fot. archiwum

Znowu ma miejsce w reprezentacji Polski siatkarek i właśnie podpisała nowy kontrakt w Bielsku-Białej. Dorota Świeniewicz, która jako jedna z nielicznych kadrowiczek pamięta dwa złote medale mistrzostw Europy, ma ochotę powalczyć o trzecie złoto.

"Spokojnie, nawet nie wiem, czy załapię się do dwunastki na mistrzostwa Europy!" – zastrzega od razu zawodniczka, bez której jeszcze kilka lat temu nie można było sobie wyobrazić gry biało-czerwonych. – "Mamy teraz w kadrze czwórkę skrzydłowych i praktycznie każdy mecz rozpoczynamy w innym składzie " – analizuje Świeniewicz."Jest dużo zmian, każda z nas udowadniała przydatność w różnych spotkaniach. I żadna nie ma stuprocentowej gwarancji, że wystąpi w mistrzostwach. Ten zespół mocno się zmienił, słynnych "Złotek" jest w nim niewiele, ale chcemy tworzyć nową historię. I myślę, że wcale nie odbiegamy teraz klasą od drużyny z najlepszych lat" – zapewnia.

Powrót Świeniewicz do roli reprezentantki kraju w zespole trenera Jerzego Matlaka nie jest na razie imponujący. Przyjmująca kadry zagrała w kwalifikacjach mistrzostw świata dwa mecze i tylko jeden może uznać za niezły. Nic dziwnego, że nie była zadowolona.

"Zawiodłyśmy kibiców, nie tego oczekiwali" – przyznaje samokrytycznie. – "Wszyscy spodziewali się naszego zwycięstwa w turnieju. Nie udało się, ale w sumie najważniejszy jest awans, nie styl gry. Jeśli grając słabo, osiąga się cel, reszta nie jest taka ważna" – argumentuje.Dorota właśnie ułożyła sobie sytuację kontraktową. Już nie będzie trenować pokątnie, bez przydziału klubowego, żeby utrzymywać formę – tak jak na początku tego roku przez kilka miesięcy w Pile. Od nowego sezonu zagości w ekipie wicemistrza kraju, Aluprofu Bielsko-Biała.

"Miałam propozycje z Rosji, Turcji i Włoch, ale ze względów rodzinnych wolałam wrócić do Polski. Podejmując decyzję, muszę już myśleć nie tylko o sobie, ale i o najbliższych. Jednak dopóki gra sprawia mi przyjemność i ktoś chce mnie widzieć w składzie, jestem do dyspozycji" – deklaruje Świeniewicz.

Autor: Marek Żochowski

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę