Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dorota Świeniewicz: Wróciłam na dobre

Dorota Świeniewicz: Wróciłam na dobre

fot. archiwum

Znowu ma miejsce w reprezentacji Polski siatkarek i właśnie podpisała nowy kontrakt w Bielsku-Białej. Dorota Świeniewicz, która jako jedna z nielicznych kadrowiczek pamięta dwa złote medale mistrzostw Europy, ma ochotę powalczyć o trzecie złoto.

"Spokojnie, nawet nie wiem, czy załapię się do dwunastki na mistrzostwa Europy!" – zastrzega od razu zawodniczka, bez której jeszcze kilka lat temu nie można było sobie wyobrazić gry biało-czerwonych. – "Mamy teraz w kadrze czwórkę skrzydłowych i praktycznie każdy mecz rozpoczynamy w innym składzie " – analizuje Świeniewicz."Jest dużo zmian, każda z nas udowadniała przydatność w różnych spotkaniach. I żadna nie ma stuprocentowej gwarancji, że wystąpi w mistrzostwach. Ten zespół mocno się zmienił, słynnych "Złotek" jest w nim niewiele, ale chcemy tworzyć nową historię. I myślę, że wcale nie odbiegamy teraz klasą od drużyny z najlepszych lat" – zapewnia.

Powrót Świeniewicz do roli reprezentantki kraju w zespole trenera Jerzego Matlaka nie jest na razie imponujący. Przyjmująca kadry zagrała w kwalifikacjach mistrzostw świata dwa mecze i tylko jeden może uznać za niezły. Nic dziwnego, że nie była zadowolona.

"Zawiodłyśmy kibiców, nie tego oczekiwali" – przyznaje samokrytycznie. – "Wszyscy spodziewali się naszego zwycięstwa w turnieju. Nie udało się, ale w sumie najważniejszy jest awans, nie styl gry. Jeśli grając słabo, osiąga się cel, reszta nie jest taka ważna" – argumentuje.Dorota właśnie ułożyła sobie sytuację kontraktową. Już nie będzie trenować pokątnie, bez przydziału klubowego, żeby utrzymywać formę – tak jak na początku tego roku przez kilka miesięcy w Pile. Od nowego sezonu zagości w ekipie wicemistrza kraju, Aluprofu Bielsko-Biała.

"Miałam propozycje z Rosji, Turcji i Włoch, ale ze względów rodzinnych wolałam wrócić do Polski. Podejmując decyzję, muszę już myśleć nie tylko o sobie, ale i o najbliższych. Jednak dopóki gra sprawia mi przyjemność i ktoś chce mnie widzieć w składzie, jestem do dyspozycji" – deklaruje Świeniewicz.

Autor: Marek Żochowski

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved