Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AZS PWSZ Nysa powróci do pierwszej ligi?

AZS PWSZ Nysa powróci do pierwszej ligi?

fot. archiwum

Blisko cztery miesiące temu siatkarze AZS-u PWSZ-etu Nysa po 28 latach spadli do II ligi. Teraz pojawiła się szansa, aby zespół pozostał jednak na zapleczu PlusLigi. Przed nowym sezonem drużynę zasiliło wiele nowych twarzy.

"Jest taka możliwość, bowiem parę drużyn ma ogromne problemy finansowe i nie wiadomo, czy będą w stanie zgłosić się do rozgrywek. Gdybyśmy stanęli przed szansą zastąpienia którejś z nich, to myślę, że postaralibyśmy się z niej skorzystać" – komentuje Zofia Wilimowska , prezes klubu. – "Najpierw jednak trzeba byłoby zapewnić zespołowi odpowiednie zaplecze finansowe" – podkreśla.

Gdyby klub z Nysy musiał jednak rozpoczynać rozgrywki od II ligi, to – jak wynika ze słów pani prezes – jest jak najbardziej gotowy wywalczyć awans na parkiecie. – "Zaangażowaliśmy młodych siatkarzy, odpowiedni sztab szkoleniowy i teraz naszym celem jest jak najszybszy powrót do I ligi" – podkreśla Wilimowska .

Po roku przerwy na stanowisko szkoleniowca akademików powrócił Roman Palacz , a jego asystentem będzie Marcin Dykta . Obydwa nazwiska są doskonale znane w nyskim środowisku siatkówki. Pierwszy z nich po tym, jak został rok wcześniej zwolniony z funkcji trenera, pracował z młodzieżą i studentami, z kolei ten drugi prowadził rezerwy klubu w III lidze.Co prawda do inauguracji sezonu ligowego pozostały jeszcze ponad dwa miesiące, ale działacze wraz z nowym-starym trenerem już niemalże skompletowali kadrę zespołu. Oczywiście może ona ulec jeszcze pewnej modyfikacji, jeśli AZS-owi uda się wystartować na zapleczu PlusLigi.

Obecnie podpisano umowy z 11 siatkarzami, a nowe twarze w zespole to środkowi Jakub Blachura (Delic-Pol Częstochowa, 209 cm wzrostu) i Rafał Jarząbski (Orzeł Międzyrzecz, 201 cm). Na rozegraniu zobaczymy z kolei Bartłomieja Kisielewicza , wychowanka AZS-u, który wraca do Nysy po przygodzie w Juventurze Wałbrzych. W tym samym kierunku powędrował także libero Sławomir Krypel .

Na przyjęciu pojawił się Bartłomiej Piekarczyk (Sudety Kamienna Góra), zaś w ataku kolejny zawodnik Delic-Polu Krzysztofa Ferek . W kręgu zainteresowania pozostaje jeszcze środkowy Damian Grabolus z AZS-u KU Cementowni Odry Politechniki Opolskiej.

Równie ważną informacją jest fakt, iż w Nysie powstała Autonomiczna Sekcja Piłki Siatkowej, która będzie zajmować się prowadzeniem zespołu w nadchodzącym sezonie. Do dobrej pracy klubu wydatnie ma się przyczynić także stowarzyszenie Stal Nysa, zajmując się stroną marketingową oraz pozyskiwaniem sponsorów.

Co także istotne do nyskiego klubu, powraca legendarny trener Andrzej Kaczmarek , który ma odpowiadać za koordynację szkolenia oraz sprawy kontraktów. Z kolei wiceprezesem w ASPN-ie nie będzie już Zbigniew Szlempo, a dyrektorem przestał być Zbigniew Jankowski. Obaj będą jednak pełnić swe funkcje na poziomie AZS-u PWSZ-etu.

Kadra AZS PWSZ Nysa

Rozgrywający : Daniel Górski, Bartłomiej Kisielewicz (poprzednio Juventur Wałbrzych);

Środkowi : Jakub Blachura (Delic-Pol Częstochowa), Rafał Jarząbski (Orzeł Międzyrzecz);

Przyjmujący : Dawid Bułkowski, Dawid Migdalski, Michał Nalborski, Bartłomiej Piekarczyk (Sudety Kamienna Góra);

Atakujący : Krzysztof Ferek (Delic-Pol Częstochowa), Bartłomiej Podgórski;

Libero : Sławomir Krypel (Juventur Wałbrzych).

Autor: Łukasz Baliński

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved