Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Zbigniew Krzyżanowski: Będziemy walczyć o 9. miejsce

Zbigniew Krzyżanowski: Będziemy walczyć o 9. miejsce

fot. archiwum

Reprezentacja Polski juniorek wyruszyła w niedzielę po śniadaniu w drogę z Mexicali do Tijuany, gdzie będzie kontynuować rywalizację w mistrzostwach świata, już o miejsca 9-16. Rywalkami zespołu trenera Zbigniewa Krzyżanowskiego będą Wenezuela, USA i Czechy.

W ostatnim spotkaniu pierwszej fazy turnieju Polska wygrała z Kenią 3:0. – Mamy nadzieję, że ta wygrana rozpocznie serię zwycięstw mojego zespołu – powiedział trener Zbigniew Krzyżanowski.Dalsze nasze występy potraktujemy bardzo poważnie i będziemy walczyć o dziewiąte miejsce. Ostatnie spotkanie w grupie pomiędzy Brazylią i Dominikaną potwierdziło ogromne możliwości tych drużyn. Siatkarki z tych krajów obok Turcji są faworytkami mistrzostw. Klasę Brazylii znaliśmy. Wiedzieliśmy, że Dominikana jest mocna, ale nie aż tak.

Zbigniew Krzyżanowski przypomniał, że z różnych względów reprezentacja Polski nie przyleciała do Meksyku w najsilniejszym składzie. – Jednak nawet w optymalnym zestawieniu raczej nie sprostalibyśmy Dominikanie i Brazylii. Obecnie te zespoły przewyższają nas umiejętnościami – powiedział polski szkoleniowiec. – Na pewno też w przegranych meczach pierwszej fazy nie pokazaliśmy naszej prawdziwej twarzy, rzeczywistych możliwości reprezentacji Polski.

Dwa najlepsze zespoły z grupy G zagrają o miejsca 9-12, a dwa słabsze o 13-16. Niedziela była dniem wolnym w turnieju. W poniedziałek Polki zagrają z Wenezuelą (20.00 czasu miejscowego), we wtorek z USA (14.00) i w środę z Czechami (16.00). Mistrzostwa zakończą się w sobotę. W niedzielę reprezentacja via Meksyk i Frankfurt uda się z Tijuany do kraju.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved